Radnóti Miklós: Napló (Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni, "Fifi" által Tímár Györgynek dedikált példány)

Radnóti Miklós
Radnóti Miklósné
Székely Sz. Magdolna
Melczer Miklós
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 383 oldal
Méret: 20 cm x 13 cm
ISBN: 963-14-1378-0

Budapest, Magvető Könyvkiadó kiadása (Alföldi Nyomda, Debrecen), 383 p. + [1] p.; ill.

A szerző felesége, Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni által dedikált kötet.
Napló. Írta Radnóti Miklós. A kötetet sajtó alá rendezte Radnóti Miklósné. Az utószót és a jegyzeteket írta Melczer Tibor. A szöveget gondozta Melczer Tibor és Székely Sz. Magdolna.
Címlapképen Radnóti Miklós 1934-es szegedi fekete-fehér fényképével (Müller Miklós felvétele), címlapon Radnóti Miklósné (Fifi) dedikációjával: "Tímár Györgynek baráti szeretettel 25 III 89 Fifi."
A dedikáció címzettje: Tímár György kétszeres Füst Milán-díjas költő, író, humorista.
Kiadói egészvászon kötés feliratozott címfedéllel, és könyvgerinccel, Radnóti Miklós kézirat fotóival illusztrált előzéklappal, tiszta oldalakkal, hiánytalan, átlagos állapotban.

Részlet a könyvből: "Normafa pensio. 1934. VII. 8. A lépcső följáratánál egy színes reprodukció lóg. Teltkeblű és csontosarcú biedermeyer hölgy ül és levelet olvas. Kesztyűk könyökön fölül.... Tovább

Részlet a könyvből: "Normafa pensio. 1934. VII. 8. A lépcső följáratánál egy színes reprodukció lóg. Teltkeblű és csontosarcú biedermeyer hölgy ül és levelet olvas. Kesztyűk könyökön fölül. Látni, ahogy piheg. Szerelmeslevél. Mellette nagy bernáthegyi kutya ül és beleolvas. Cím: Indiscret. Brr. A kép rossz. Nagyon rossz. Dühít és vidít. Dühít, nem rossz. Vidít, mert piktor is van gyilkolni való, nemcsak költő. (Egy régi füzetből). Diósszilágyi Éva megállít az egyetem folyosóján. A lány szerelmes belém. Szász Károllyal jön, a fiú másodéves, irodalmi ambíciókkal, szörnyen tehetségtelen. Beszélgetünk. - Tudja mit mondott magáról a Karcsi? - Ne maga, majd inkább én mondom el, maga hülyén mondja! Szóval azt mondtam, hogy ha nem itt az egyetemen, mint kollégát ismerlek meg, akkor leborulok eléd. Hetedista koromban olvastam először a verseidet és nagyon nagy embernek tartalak. Szörnyen kínos. - Hát olvassatok csak. Nektek írok, - nyögöm. - Nem a vén hülyéknek. Azoknak reménytelen. Azóta zavar. Tényleg, - kiknek írok. Nekik? Érdemes? Nem olvassák. És ostobák és mind ír titokban. Szörnyen tehetségtelenül. Bölcsészhallgatók. Hát így fertőzök!? Vissza
282

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
22.100 Ft Licitek száma: 10