Ladislas Farago (Faragó László): A cselszövések háboruja

A kémkedés és titkosszolgálat anatómiája/Kézirat gyanánt

Faragó László
Ladislas Farago
B. M. Tanulmányi és Módszertani Osztálya (Budapest) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 450 oldal
Méret: 29 cm x 21 cm

Budapest, 1962, B.M. Tanulmányi és Módszertani Osztálya, 450 p.; ill.

B.M. Tanulmányi és Módszertani Osztályának belső (zárt) kiadványa számjelzés, kiadványszám nélkül A/4-es gépirat formájában, kézirat gyanánt.
A kötet: Ladislas Farago: War of wits the anatomy of espionage an intelligence c. angol nyelvű könyvének teljes magyar fordítása.
Komplett szöveghű fordítás szerzői előszóval, részletes tartalomjegyzékkel, teljes képanyaggal (hét, utólag beragasztott fekete-fehér fotóval, melyek megegyeznek az eredeti kiadás teljes fotóanyagával), fordító feltüntetése nélkül. A címlap hátoldalán törölt leltárszám látható.
Könyvkötői félvászon kötés üres könyvgerinccel, kissé kopott fed- és hátlappal, kék mintás előzéklappal, tiszta oldalakkal, piros (körbe) színezett lapélekkel, hiánytalan állapotban.

Talán a véletlenek sorozata volt, vagy ahogy Sir Robert Howard nevezte, a becsületes keresése, hogy ujságírói pályafutásom kezdete óta, pontosan 30 éve, a század legtöbb, leghíresebb "kémeivel"... Tovább

Talán a véletlenek sorozata volt, vagy ahogy Sir Robert Howard nevezte, a becsületes keresése, hogy ujságírói pályafutásom kezdete óta, pontosan 30 éve, a század legtöbb, leghíresebb "kémeivel" találkoztam. Még szerencsés voltam személyesen ismerni Walther Nicolli ezredest és Wilhelm Canaris admirálist, Sir Reginald Hall admirálist és Sir Basil Thompsont, William J. Donovan tábornokot és Ellis H. Zacharias admirálist, a modern titkosszolgálat hat nagy vezetőjét... Vissza

I. Rész. Titkosszolgálat.
A cselszövések háboruja 5
Mi a titkosszolgálat? 9
Az információk utvesztője 12
A "tudás" szüksége 33
A titkosszolgálat szervezése 49
A titkosszolgálat költségei 64
Hirek gyüjtése 68
Az információk forrásai 96
A kiértékelési folyamat 114
A titkosszolgálatos információk elosztása 119
A titkosszolgálat befolyása 123
Taktikai titkosszolgálat 141
A titkosszolgálat kelepcéi 146
Az emberi elfogultság 155
A titkosszolgálat /igazgatói/ vezetői 159
"A közkatonák" 165
Asszonyok a titkosszolgálatban 168
A titkosszolgálat kisegítői 171
A titkosszolgálatos személyek nevelése 178
A titkosszolgálat és az emberek általában 183
Az állampolgár szerepe 186
II. Rész. Kémkedés
A kémkedés módja 191
Mi a kémkedés? 195
A kémszervezet 200
A prototipus szervezet 204
Szovjet ügynökök akcióban 211
A kémkedés sémája 222
Az ideális kém 236
Kémek akcióban 241
Rekrutálás és kiválasztás 245
Kiképzés és kioktatás 249
Az alibi és legenda megállapítása 258
Eligazítás 264
A edés kialakítása a helyszínen: helyi kapcsolatok.
Az információk titkos megszerzése 267
Találkozások informátorokkal és kurirokkal /futárokkal/ 269
Hírközlés 275
Biztonság és biztosítás 282
Kryptográfia és kryptoanalízis 287
Az ügynökök általában 298
III. Rész. Szabotázs.
Mi a szabotázs? 303
A szabotázs hatásossága 308
A szabotázs terv 315
A szabotázs szervezet 318
A tökéletes szabotőr 322
"Gunnerside": A feladat, amelyet végrehajtottak 326
Szabotázs és a hidegháboru 336
IV. Rész. Kémelhárítás
A negatív titkosszolgálat 342
A kémelhárítás fejlődése 362
A jelen kémelhárító szervezés 372
Az amerikai kémelhárítás és az FBI 376
William G. Sebold esete 393
Cenzura 399
V. Rész. Propaganda.
Mi a politikai hadviselés? 402
Mi a propaganda? 405
A propaganda tevékenység 411
A propaganda eszközei 417
A propaganda művelet 420
Rémhír, mint propaganda fegyver 423
A politikai hadviselés és a hidegháború 426
Képmellékletek 436 Vissza
220

Kikiáltási ár:
25.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
25.212 Ft Licitek száma: 2