Passuth László: A mantuai herceg muzsikusa (aláírt példány)

Claudio Monteverdi korának regényes története

Passuth László
Claudio Monteverdi
Zeneműkiadó Vállalat (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 573 oldal
Méret: 21 cm x 15 cm
2018-02-25 20:00

Budapest, 1957, Zeneműkiadó Vállalat (Kossuth Nyomda, Budapest), 573 p. + [3] p.; ill.

Szerző által aláírt példány. Első kiadás. A mantuai herceg muzsikusa. Claudio Monteverdi korának regényes története. Írta Passuth László. Claudio Monteverdi fekete-fehér képével, mint címlapképpel. Fekete-fehér reprodukciókkal és a képek jegyzékével ellátott kötet.
Az előlapon a szerző, Passuth László író tollal beírt dátumozott aláírása látható. A kötet előlapjának verzóján tollal beírt tul. névbeírás található.
Kiadói félvászon kötés a címfedél alsó részénél lévő címfedéldísszel, feliratozott könyvgerinccel, kiadói emblémával mintázott előzéklappal, tiszta oldalakkal, hiánytalan, megkímélt állapotban.

A szerző új regényét Tizino halálával kezdi: Itáliában elhalványodik a képzőművészet sokszázados ragyogása s a múzsák az új művészet - a zene felé fordulnak. A cinqeucento utolsó évtizedeiben tűnik... Tovább

A szerző új regényét Tizino halálával kezdi: Itáliában elhalványodik a képzőművészet sokszázados ragyogása s a múzsák az új művészet - a zene felé fordulnak. A cinqeucento utolsó évtizedeiben tűnik fel Claudio Monteverdi, Itália máig is legnagyobb komponistáinak egyike, az opera teremtő géniusza: fiatalon Mantuába kerül, ahol egy könnyűvérű, de eleven szellemű herceg (aki oly ismert szerepet kapott a Rigolettóban) ösztönzi arra,hogy kiemelkedjék a liturgikus zeneszerzők, madrigálisták szinte névtelen seregéből s kiformálja a "dramma per musica"-t - a mai operát. A kicsiny, de tündöklő mantuai udvarnak Tasso, Monteverdi és Rubens örök alakjai adnak mély történelmi értéket. Az Orfeo komponistája e könnyelmű, de művészetkedvelő udvar forgatagából súlyos egyéni tragédiák során át kerül Velencébe, hogy ott élete alkonyán megírhassa e város "örök farsangjában" utolsó monumentális főművét, az Incoronazione di Poppeá-t. E kevéssé ismert, késő-reneszánsz és korabarokk határvonalán álló kort teremti újra e nagy komponista sorsának tükrében a szerző új, hatalmas történelmi regénye. Vissza
151

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
18.100 Ft Licitek száma: 62