Walleshausen Zsigmond, Cselényi (1887-1978 körül): Csendélet kaktuszokkal - olaj, vászon, 45 x 60 cm

Cselényi Walleshausen Zsigmond
Cselényi Walleshausen Zsigmond Antal
vászon , 1 oldal
Méret: 45 cm x 60 cm

Walleshausen Zsigmond: Csendélet kaktuszokkal - olaj, vászon, 45 x 60 cm.

Jelezve: j.f. Walleshausen, olaj, vászon, 45 x 60 cm.
Megjegyzés: Hátoldalon BÁV 81 etikett látható.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.

Festő és grafikus. Hollósy Simonnál Münchenben, majd Párizsban tanult. 1920-ban volt az első gyűjteményes kiállítása a Wiener Salonban (Bécs), 1922-ben a Belvedere-ben. Számos külföldi tárlaton vett részt (Velence, Berlin, Nürnberg, Varsó, stb.). Művei dekoratív erejűek, sok expresszionisztikus hajlammal. Alkotásaiban sok literális elem van, rézkarcaiban pedig tisztán a grafika nyelvén szólal meg, úgyszintén linóleummetszeteiben is, melyek albumban is napvilágot láttak. Hosszabb párizsi tartózkodása alatt született meg párizsi utcákat ábrázoló, friss szemmel látott és közvetlenül előadott színes litográfia-sorozata. Irodalommal is foglalkozott. (ML, Éber, MK)

446

Kikiáltási ár:
75.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
75.000 Ft Licitek száma: 1