Farkas Ferenc, Kisbarnaki: Tatárhágó visszanéz

Farkas Ferenc
Kárpát (Buenos Aires) ,
Kiadói egészvászon kötés , 160 oldal
Méret: 17 cm x 13 cm
2016-09-25 20:00

Buenos Aires, 1952, Kárpát Kiadó/Editoral Kárpát, 160 p. + 31 sz. mell.

A fedlap hátoldalára beragasztva: egy eredeti, nagyon szép állapotú M.H.B.K. (Magyar Harcosok Bajtársi Közössége) jelvény. Az előlapon kézzel írt ajánlás Gyula aláírással. Címlap tiszta, szép állapotú. A kötet két színű, címeres, mintás erős vászon kötésben van, hátlapon a kiadó emblémájával. A 30 db hiánytalanul meglévő melléklet az 1944. márc. 28. - 1944. okt. 13. közötti harci cselekmények vázlatos rajzát mutatja méretarányosan. A 31. mell.: A VI. Hdt.pság-nak alárendelt seregtestek mutatóját adja. Ez a dél-amerikai emigráns kiadvány a nagyon ritka II. világháborús kordokumentumok közé tartozik.

Az orosz bolseviki haderő áttörve a németek Don-Kaukázusi arcvonalát, feltartóztathatatlan erővel tört Nyugat felé és 1944. március végén már a Kárpátok vonalától alig 100-150 km .-re állott.... Tovább

Az orosz bolseviki haderő áttörve a németek Don-Kaukázusi arcvonalát, feltartóztathatatlan erővel tört Nyugat felé és 1944. március végén már a Kárpátok vonalától alig 100-150 km .-re állott. Kisebb páncélos egységek elérték a Dnyesztert és a Kárpátok előterében a partizán harc mindenhol fellángolt. A magyar legfőbb vezetés mozgósította az 1. magyar hadsereget és ennek keretében a debreceni VI. hdt. kapta azt a feladatot, hogy a Tatár-hágó és a Kárpátok 1500-2000 m. magas gerincein - ahol már annyiszor vérzett a magyar a hazája és a Nyugat védelmében - állítsa meg az ellenséget. Április közepén már súlyos harcok bontakoztak ki a Kárpátok keleti lejtőjén és ezekben a félévig tartó, változó kimenetelű küzdelmekben sok hit, elszántság, hősiesség, erő, bizakodás és bátorító reménység éltette a VI. hdt. harcosainak lelkét. A tulerejű bolseviki erő lankadatlanul, veszteséget nem kímélve tört előre, de végülis megtorpant a Kárpátok acélfala előtt. Ezt a vérben, vasban és becsületben fogant 6 hónap küzdelmét tárja fel e könyv; - egy lelkes és kemény időszakot és egy örökké sugárzó kis darabkáját a dicsőséges magyar történelemnek. Vissza

Előszó 5
Előzmények 7
1.) A VI. hadtest működési területe 11
2.) A támadó hadmüveletek 1944. IV. 17.-V. 7-ig 18
3.) Átmenet védelemre, V. 7. 30
4.) Az orosz vörös hadseregről és a partizánokról 43
5.) A Horod-i orosz betörés, VI. 25. 63
6.) Az orosz áttörés 73
7.) A Tatár-hágó elleni orosz támadások és a VI. hadtest ellentámadása 87
8.) Védelem a "Hunyadi Állás"-ban, VIII. 15.-IX. 9. 110
9.) Szívós harcok az ezeréves magyar határon és a Tatár-hágón, IX. 10.-27. 125
10.) Az ország hadszintérré lesz. X. 5.-15. 150 Vissza
082

Kikiáltási ár:
28.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
131.000 Ft Licitek száma: 59