Témakörök



Lezárt aukciók


Liber Endre: Budapest szobrai és emléktáblái (Cserhalmi Jenő szobrászművésznek dedikált példány) (Bibliofil, egészbőrkötéses változat.)

Szerző
Liber Endre
Szerkesztő
Cserhalmi Jenő
Dr. Pacher Béla
(Budapest) , , Kiadói egészbőr kötés , 494 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar 
Méret: 26 cm x 20 cm
ISBN:
Aukció vége:
2024-12-15 20:20

Aukciós tétel adatai

Budapest, 1934, k. n., 494 p. + [1] p., ill.

Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Budapest szobrai és emléktáblái. Írta: Liber Endre alpolgármester. Az adatok összegyűjtésében segédkezett Cserhalmi Jenő szobrászművész, a fővárosi emlékművek felügyelője és Dr. Pacher Béla h. tanácsjegyző.
A címlapon a szerző, Liber Endre tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Kedves munkatársamnak, Cserhalmi Jenőnek, igaz baráti szeretettel: Liber Endre".
A dedikáció címzettje: Cserhalmi Jenő (1877-1947) szobrászművész, kultúrtörténész, a fővárosi emlékművek felügyelője, jelen kötet egyik munkatársa.
Számos fekete-fehér, szöveg közti képpel, a budapesti szobrok és emlékművek részletes jegyzékével, valamint tartalomjegyzékkel.
Kiadó egészbőr kötésben lévő példány aranyozott feliratos, aranyozott és színezett emblémával díszített címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, színes kiadói előzéklapokkal, aranyozott lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Liber Endre (Budapest, 1878. augusztus 15. – Budapest, 1936. szeptember 26.) politikus, köztisztviselő, művészeti író. 1896-ban lépett a főváros szolgálatába. 1916-tól a szociálpolitikai és közművelési ügyosztály vezetője, később menekültügyi biztos és a lakásépítési ügyek intézője, 1931-től Budapest alpolgármestere volt. Nevéhez fűződik a Fővárosi Könyvtár megújítása, a főváros iskolán kívüli népművelési intézményeinek felállítása és a Fővárosi Képtár megnyitása. Budapest szobrai és emléktáblái c. könyve időrendben mutatja be a város nyilvános szobrait és történetüket 1702-től 1933-ig.

Előszó

A magyar embernek régi szokása az, hogy ha elmegy külföldre, a külföld nagyobb városaiba, ott iparkodik tudását, ismereteit kiegészíteni, gyarapítani. Nagyon természetes tehát, hogy az, aki... Tovább

Előszó

A magyar embernek régi szokása az, hogy ha elmegy külföldre, a külföld nagyobb városaiba, ott iparkodik tudását, ismereteit kiegészíteni, gyarapítani. Nagyon természetes tehát, hogy az, aki külföldre kikerül, sohasem mulasztja el sorjában végignézni az ottani kulturális intézményeket, megismerni az ottani művészi alkotásokat, részletesen megtudni azok keletkezését, megismerni alkotóját, annak egyéb értékes alkotásait és sok egyéb aprólékos dolgot is, amelyekkel tanulási vágyát kielégítheti. Ezek a tulajdonságok csak örvendetesek, mert hiszen a magyar nép magas szellemi nívójáról tesznek tanúbizonyságot, de különösen örvendetesek ezek azokra nézve, akik ennek révén maguknak sok-sok szórakozást és lelki örömet tudnak szerezni. De meg kell állapítani azt is, hogy amikor annyi magyar érdeklődő jut el a külföldi templomok, múzeumok, könyvtárak, művészi szépségek megcsodálására, ugyanazok, akik odakinn ilyen igazi kedvteléssel járják a művelt világot és csodálják meg a művészet termékeit, itthon az ilyen dolgokkal nem igen törődnek. Nem azért nem törődnek, mintha itthon nem épen olyan szívesen néznék meg a szépet, a művészit, de valahogyan úgy képzelem, hogy itthon mindenkit elfoglal a mindennapi élet ezernyi gondja és amikor a napi munkában elfáradt embernek valami kis ideje van, azt iparkodik vagy a szabad levegőn tölteni, vagy más, talán könnyebb szórakozást keresni, azt gondolván, hogy ami itthon van, ahhoz úgyis könnyen és bármikor hozzájuthat, azt bármikor megnézheti. Épen ennek a gondolkodásnak eredménye az, hogy felnőnek az emberek, megöregszenek és saját szülővárosuknak érdekességeit, kulturális szépségeit, művészi alkotásait egyáltalában nem ismerik. Vissza

Tartalom

Előszó 3
Az emlékművek Budapest életében 9
A budapesti szobrok és emlékművek története 129
Budapest területén álló szobrok és emlékművek jegyzéke 445
Emléktáblák 461
Betűrendes mutató a szobrok címe szerint 471
Betűrendes mutató a szobrászok neve szerint 479
Betűrendes mutató a szobrok helye szerint (kerületenkint elkülönítve) 487 Vissza
Tétel sorszám:
241

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Hátralévő idő:
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.


Aktuális ár:
12.800 Ft Licitek száma: 7



Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!