Apponyi Albert vallás- és közoktatásügyi miniszter által Bollinger Irén részére kiállított tanári kinevezésről szóló okirat (aláírt példány)

Apponyi Albert
Bollinger Irén
, Papír , 4 oldal
Méret: 34 cm x 21 cm
2024-10-13 20:00

Budapest, 1908, Apponyi Albert vallás- és közoktatásügyi miniszter által Bollinger Irén részére kiállított tanári kinevezésről szóló okirat, [4] p.

Apponyi Albert vallás- és közoktatásügyi miniszter által Bollinger Irén részére kiállított tanári kinevezésről szóló okirat.
A géppel írt szöveg alatt Apponyi Albert, a kézzel írt kiegészítés alatt Körössy Sándor kir. s. tanfelügyelő tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.

A hivatalos irat szövege a következő:

"Önt a zalaszentgróti állami elemi népiskolához az 1907:XXVI. törvényczikkben megállapitott illetményekkel rendes tanitónővé kinevezem.
Erről örvendetes tudomás végett értesitem és felhivom, hogy a hivatali eskü letétele céljából Zala vármegye kir. tanfelügyelőjénél azonnal jelentkezzék s ez alkalommal az orsz. tanitói nyugdijintézetbe való felvételéhez netán szükséges okmányait a kir. tanfelügyelőnek adja át.
Hivatali esküjének letétele után pedig állomását azonnal foglalja el.
Illetményeit állásának elfoglalása után fogom kiutalványozni."

Kelt: Budapest, 1908 évi szeptember hó 28.

A kiegészítő kézirat szövege:

"2606 sz. A hivatali esküt mai napon letette.
Zalaegerszeg 1908. október 13.
Körössy Sándor
kir. s. tanfelügyelő"

Géppel írt, hajtogatott, a 103544 (gépirat) és a 2606. (tollal írt kiegészítés) iktatószámmal rendelkező, ceruzás aláhúzással és tollal készített feljegyzéssel, Zalavármegye kir. tanfelügyelőjének tulajdonosi bélyegzőjével, valamint az utolsó lapon géppel írt címzéssel, illetve a vallás- és közoktatásügyi miniszter sérült ostyapecsétjével ellátott okirat, a hajtások mentén apróbb sérülésekkel.

A dokumentumot aláírta Gróf Apponyi Albert György (Bécs, 1846. május 29. – Genf, 1933. február 7.) politikus, nagybirtokos, a Magyar Tudományos Akadémia igazgatósági tagja. Apponyi a Monarchia hazai politikai életének egyik meghatározó szereplője volt: két alkalommal vallás- és közoktatásügyi miniszter (1906-1910, 1917-1918), belső titkos tanácsos, az ellenzék vezére. Az első világháború után ő vezette az 1920-as párizsi békekonferencián résztvevő magyar delegációt, ahol emlékezetes védőbeszédben szólalt fel a béketervezet ellen.
007

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
40.000 Ft Licitek száma: 18