Aukciós tétel adatai
Budapest, 1887-1901, A Magyar Királyi Államnyomda kiadása és nyomása, 18.933 p. (összesített); ill.
Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata
Az Osztrák-Magyar Monarchia irásban és képben I-XXI. (különálló egységes kötetekben). Rudolf trónörökös főherczeg ő császári és királyi fensége kezdeményezéséből és közreműködésével.
A kötetek terjedelmének részletezése:
I. kötet: 2 p.+ VIII p.+ 594 p. + 2p. + 1 hasonmás (ebből 1 kihajtható)
II. kötet: XVI + 688 p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
III. kötet: XVI + 526 p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
IV. kötet: XIV + 604 p. + 13 p. + 1 hasonmás + 2 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
V. kötet: XI + 1 p. + 412 p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
VI. kötet: XII + 512 p. + 2 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
VII. kötet: XIV + 656 p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
VIII. kötet: XVI + 732 p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
IX. kötet: XII + 604 p. + 1 t. (hártyapapír nélküli színes képmelléklettel)
X. kötet: XII + 594 p.+ 1 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
XI. kötet: XII + 612 p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
XII. kötet: XII + 680 p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
XIII. kötet: XII + 600 p. + 1 t. +1 térk. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
XIV. kötet: XVI + 728 p. 1 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
XV. kötet: XII + 444 p.
XVI. kötet: XVI + 886 p. + 2 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
XVII. kötet: XI + 528 p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
XVIII. kötet: XII + 480 p.
XIX. kötet: XII + 512 p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes képmelléklettel)
XX. kötet: XVI + 604 p.
XXI. kötet: XII + 574 p. + 2 p. + 14 p.
A kötetek címeinek részletezése: I. Bevezető kötet, II. Bécs és Felső-Ausztria, III. Magyarország/I., IV. Felső-Ausztria és Salzburg, V. Stiria, VI. Karinthia és Krajna, VII. Magyarország/II., VIII. Az Osztrák Tengermellék és Dalmáczia, IX. Magyarország/III., X. Tirol és Vorarlberg, XI. Csehország/I., XII. Csehország/II., XIII. Magyarország/IV., XIV. Morvaország és Szilézia, XV. Magyarország/V., XVI. Galiczia, XVII. Bukovina, XVIII. Magyarország/VI., XIX. Bosznia és Herczegovina, XX. Magyarország/VII., XXI. (zárókötet) Szent István koronája országainak VIII. kötete/Horvát-Szlavonország (hozzátartozó utószóval). Komplett XXI. kötet.
A kötetekben az egykori tulajdonosi bélyegzéseket amatőr módon fedték el.
Egységes, szürke, dúsan aranyozott egészvászon Gottermayer sorozatkötésben lévő kötetek festett lapszélekkel, duplakeretes címfedéllel és hátlappal, címfedélen az osztrák császári korona és a magyar apostoli szentkorona aranyozott ábrájával, az osztrák császári sasos, valamint a magyar kettős keresztes címerpajzzsal, hátlapközépen a kiadó dombornyomásos emblémájával, fekete-fehér egész oldalas és szöveg közti képekkel, rajzokkal, színes és kihajtható mellékletekkel gazdagon illusztrált kiadás. Grafikusok, fordítók, szerzők, szerkesztők és egyéb közreműködők felsorolása a tartalomjegyzékben. A kiadás és nyomás a Magyar Királyi Államnyomdában, a díszkötés munkálatai a Gottermayer Műintézetben történtek.
"Az Osztrák-Magyar Monarchia Írásban és Képben időtálló könyv-cziklusa marad a magyar könyvnyomtatásnak, mivel alapos papírra vetett többkötetes bemutatványa lett a gyönyörű és hatalmas Monarchiának" - nyilatkozik a kötetről lényegre törő rövidséggel Pulszky Ödön.
Előszó
Az osztrák-magyar monarchia eddigelé, daczára némely jó előmunkálatoknak, még mindig hijával van egy olyan népismei munkának, mely a jelenlegi tudományos buvárlatok magaslatán állva, a művészet...
Tovább
Előszó
Az osztrák-magyar monarchia eddigelé, daczára némely jó előmunkálatoknak, még mindig hijával van egy olyan népismei munkának, mely a jelenlegi tudományos buvárlatok magaslatán állva, a művészet annyira tökélyesült sokszorosító eszközeinek segélyével hazánknak és néptörzseinek teljes képét vonzó és egyúttal tanulságos modorban nyujtaná.
Az ezen monarchia határain belül élő népfajok tanulmányozása nemcsak a tudós elé tár tágas mezőt, hanem egyúttal az általános hazaszeretet emelésére sem csekély gyakorlati jelentőségű.
Mennél behatóbban vizsgáljuk az egyes népcsoportok jó tulajdonságait és sajáságait, úgy szintén azoknak egymástól szellemi és anyagi tekintetben való kölcsönös függését, annál nagyobb mértékben fog erősbülni azon összetartozandóság érzete, melynek hazánk népeit egymással össze kell kapcsolni...
Vissza