[Székely Mihály] : A' Nemes Székely Nemzetnek Constitutióji, Privilegiumai, és a' Jószág' leszállását tárgyazó némelly törvényes itéletei, több hiteles Levele-tárokból egy-be szedve

(Pest) , , Korabeli félbőr kötés , 299 oldal
Méret: 21 cm x 13 cm
2024-09-15 20:00

Pesten, 1818, Trattner János Tamás betűivel 's költségével, 299 p.

Első kiadás. A' Nemes Székely Nemzetnek Constitutióji, Privilegiumai, és a' Jószág' leszállását tárgyazó némelly törvényes itéletei, több hiteles Levele-tárokból egy-be szedve.
Magyar és latin nyelvű kiadás. Ajánlással és a' Nemes Székely Nemzetnek Constitutióji, Privilegiumai, és a' Jószág' leszállását tárgyazó némelly törvényes itéleteknek mutató táblájával kiegészített kötet. Az előzéklapon és a címfedél verzóján tollal írt tulajdonosi bejegyzés látható. Nyomtattatott Trattner János Tamás betűivel 's költségével, Pesten.
Korabeli félbőr kötésben lévő példány, feliratozatlan, színes, mintás, kopott címfedéllel, aranyozott feliratozású, gazdagon aranyozott, sérült, könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.
A' Nemes Székely Nemzetnek Constitutióji c. munka az alapvető székely jogokat leíró okleveleket, valamint bírósági ítéleteket tartalmazza, köztük a Csíki Székely Krónikát is, ami nyomtatásban először ebben a műben jelent meg.
Kilyéni Székely Mihály (Marosvásárhely, 1770. k. – Marosvásárhely, 1832. január 11.) ítélőmester, az erdélyi ítélőtábla elnöke, a marosvásárhelyi közélet tekintélyes egyénisége. Fontos szerepe volt az 1831-ben épült Sáros utcai római katolikus nevelde létrehozásában. Theatralis Commissio alelnökeként, majd 1826-tól elnökeként működött. Sokat tett a katolikus középiskolai oktatás- és nevelésügy érdekében, valamint pártolta a magyar színészetet.

377

Kikiáltási ár:
24.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
100.000 Ft Licitek száma: 61