Antik nagypolgári fényképalbum az 1800-as évek második feléből (Összesen 73 db fotó és 14 db sokszorosított látkép)

Korabeli egészbőr kötés fémcsattal , 50 oldal
Méret: 20 cm x 16 cm
2024-09-15 20:00

h. n., é. n., k. n., [50] t.: ill.

Antik nagypolgári fényképalbum az 1800-as évek második feléből.
Az album 50 kétoldalas, részben tollal feliratozott képtáblán összesen 87 db, fekete-fehér képet tartalmaz. A kötet 100 kép tárolására alkalmas. A képanyag nagy többsége (73 db) fotó, de az album lapjain megőrzésre került 14 db sokszorosított látkép is (acélmetszet, litográfia). A német nyelvű képfeliratozáson kívül összefüggő szöveges részt nem tartalmaz. A képek sérülésmentes, nem ragasztással rögzített, kivehető, önálló darabok. Méretük: 8,7x5,3 cm.
Az albumban többségében osztrák város- és tájképek szerepelnek (pl.: Bad Ischl, Hallstatt, Gmunden, Murau, Salzburg, Traunfall, stb.), kiegészülve néhány délnémet és svájci városképpel (München, Lindau, Zürich, Genf), valamint pár prágai felvétellel. A képeken jól felismerhető néhány jelentősebb középület is. Így pl. a bad ischl-i császári palota, Ferenc József és Sissi kedvelt nyári rezidenciája (Kaiserliche Villa), a müncheni Nemzeti Színház (Hoftheather), a müncheni Mindenszentek udvari temploma (Allerheiligenkirche), a Wittelsbach bajor uralkodóház müncheni palotája (Palais Wittlesbach), a prágai Károly híd (Carlsbrücke), Mozart salzburgi lakóháza (Mozart’s Wohnhaus), vagy a napjainkban a Salzburgi Ünnepi Játékok egyik helyszíneként üzemelő, sziklába vájt érseki nyári lovarda (az albumban cím nélkül).
Korabeli egészbőr kötésben lévő példány fém monogramos jelzettel díszített címfedéllel, feliratozatlan, álbordás könyvgerinccel, aranyozott lapélekkel, korabeli, selyemripsszel bevont előzékekkel, az üres albumlapokon kisebb sérülésekkel, hiányos fémcsattal.
014

Kikiáltási ár:
70.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár: