Tyrnaviae [Nagyszombat], 1734-1740, Typis Academicis Societatis Jesu - Typis Academicis, per Leopoldum Berger, [14] p. + 144 p. + [4] p. + 800 p. + 380 p. + [12] p. + 140 p.
Corpus Juris Hungarici I-III. / Magyar törvénytár I-III. (Három kötet egy könyvben.)
Corpus Juris Hungarici, seu decretum generale, inclyti Regni Hungariae, Partiúmque eidem annexarum, In Tres Tomos distinctum. / Magyar törvénytár, avagy a híres Magyar Királyságnak és kapcsolt részeinek általános rendeletei három külön kötetben.
Tomus primus. / Első kötet. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1740, Typis Academicis Societatis Jesu, [14] p. + 144 p. + [4] p. Tartalma: Werbőczy István híres szokásjoggyűjteménye, a Tripartitum (Hármaskönyv).
Tomus secundus / Második kötet. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1734, Typis Academicis, per Leopoldum Berger, 680 p. Tartalma: az 1035 és 1583 között hozott törvények.
Tomus tertius / Harmadik kötet Tyrnaviae [Nagyszombat], 1734, Typis Academicis, per Leopoldum Josephum Berger, [681]-800 p. + 380 p. + [12] p. + 140 p. Tartalma: az 1585 és 1687 között hozott törvények; önálló részt szentelve az 1606 utáni törvénycikkeknek ("Novellae"). A lezárást részletes mutatók teszik teljessé.
Latin nyelvű törvénygyűjtemény. Folio. Fekete-fehér könyvdíszekkel és iniciálékkal. Az előlapon tintával írt, latin nyelvű, 1789-re datált ex libris-bejegyzés látható.
Korabeli egészbőr kötésben lévő példány sérült címfedéllel, aranyozott feliratos, aranyozással gazdagon díszített, bordázott könyvgerinccel, korabeli, színes, márványozott, kis mértékben sérült előzéklapokkal, színezett lapélekkel, néhány foltos lappal, hiánytalan állapotban.
A Corpus Juris Hungarici évszázadokon át Magyarország legfontosabb törvénytára volt. Előzményeit elsősorban 16. századi, kéziratos formátumú, magánszemélyek által összeállított – ezáltal nem hivatalos – törvénygyűjtemények és a Werbőczy-féle, 1517-es Tripartitum voltak, amelyek nyomán később nyomtatásban is elkezdték ezeket az összegyűjtött rendelkezéseket kiadni (pl.: Zsámboki János 1581; Mosóczy-Telegdy 1584). Az ekképp kialakuló magyar törvénytár később fokozatosan a joggyakorlat szerves részévé vált. Maga a Corpus Juris elnevezés a Szentiványi Márton nagyszombati jezsuita nyomdász által 1696-ban kiadott törvénytárban jelent meg először.