Gothofredus, Dionysius [Godefroy, Denis]: Corpus iuris civilis

a Dio. Gothofredo I.C. recognitum

, Korabeli egészbőr kötés , 979 oldal
Nyelv: Latin
Méret: 20 cm x 13 cm
2024-09-15 20:00

[Genf], 1598, Excudebat G. Laemaiys [Guillaume Laimarie], [36] p. + 1882 h.

Corpus iuris civilis. A Dio. Gothofredo I. C. recognitum. / Corpus iuiris civilis. Közreadja: Dionysius Gothofredus.
A római jog Corpus iuiris civilis címen ismert gyűjteményének, Dionysius Gothofredus [Denis Godefroy] által közzétett újabb kori változatának második kiadása. Könyvdíszekkel, iniciálékkal és illusztrált díszcímlappal. A címlap verzóján tollal írt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
Korabeli egészbőr kötésben lévő példány feliratozatlan, a sarkokon sérült címfedéllel és hátlappal, feliratos, aranyozással díszített, bordázott, sérült könyvgerinccel, színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötetet közreadta Dionysius Gothofredus [Denis Godefroy] (1549-1622) francia jogtudós, a római jog professzora Genfben és Strassbourgban, 1604-től a heidelbergi egyetem jogi tanszékének vezetője. Legfontosabb munkája a Corpus iuiris civilis újabb kori kiadása volt, amely először 1583-ban jelent meg Genfben és közel húsz kiadást megélt.

146

Kikiáltási ár:
45.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
195.000 Ft Licitek száma: 26