Vienne, 1805, Chez Artaria et Comp, 1 térk.l.: színes, 126 cm x 105 cm
Mappa Novissima Regnorum Hungariae, Croatiae, Sclavoniae, nec non Magni Principatus Transylvaniae juxta adcuratissimas observationes, adhibitisque certissimis veritatis fontibus descripta. / Nouvelle Carte du Royaume de Hongrie de Croatie de Slavonie et de Transylvanie dressée et rectisiée d'aprés ées dérniéres observations et recherches exactes. / A Magyar Királyság, Horvátország, Szlavónia és az Erdélyi Fejedelemség új térképe, melyet a legutóbbi pontos megfigyelések és kutatások alapján szerkesztettek és helyesbítettek. Háttérszínezett rézmetszet. A kartus rendkívül dekoratív, gyönyörű munka.(Közigazgatási térkép.)
Mérték: [c. 1:700 000]
Mérete összehajtott állapotban: 17 cm x 19,3 cm.
Mérete nyitott állapotban: 126 cm x 105 cm.
Megjelentetés éve: 1805.
Metszette: Franz Müller. Kiadta az Artaria társaság, Bécsben.
A vármegyék és kerületek listájával, illetve jelmagyarázattal ellátott, latin és francia nyelvű térkép.
Keretes, hajtogatott, vászonlapra kasírozott, illusztrációval ellátott, hiánytalan példány a hajtogatás mentén apróbb sérülésekkel, tollal írt számjelzéssel ellátott, foltos hátlappal.
Ez a Magyarországról a napóleoni háborúk idején készült térkép aprólékosan ábrázolja a térség útjait, folyóit, tavait, hegyeit, valamint egyéb földrajzi, illetve ember alkotta jellegzetességeit.