Mappa Novissima Regnorum Hungariae, Croatiae, Sclavoniae, nec non Magni Principatus Transylvaniae juxta adcuratissimas observationes, adhibitisque certissimis veritatis fontibus descripta

Nouvelle Carte du Royaume de Hongrie de Croatie de Slavonie et de Transylvanie dressée et rectisiée d'aprés ées dérniéres observations et recherches exactes

Vászon , 1 oldal
Nyelv: Latin  Francia  Német
Méret: 105 cm x 126 cm
2024-09-15 20:00

Vienne, 1805, Chez Artaria et Comp, 1 térk.l.: színes, 126 cm x 105 cm

Mappa Novissima Regnorum Hungariae, Croatiae, Sclavoniae, nec non Magni Principatus Transylvaniae juxta adcuratissimas observationes, adhibitisque certissimis veritatis fontibus descripta. / Nouvelle Carte du Royaume de Hongrie de Croatie de Slavonie et de Transylvanie dressée et rectisiée d'aprés ées dérniéres observations et recherches exactes. / A Magyar Királyság, Horvátország, Szlavónia és az Erdélyi Fejedelemség új térképe, melyet a legutóbbi pontos megfigyelések és kutatások alapján szerkesztettek és helyesbítettek. Háttérszínezett rézmetszet. A kartus rendkívül dekoratív, gyönyörű munka.(Közigazgatási térkép.)
Mérték: [c. 1:700 000]
Mérete összehajtott állapotban: 17 cm x 19,3 cm.
Mérete nyitott állapotban: 126 cm x 105 cm.
Megjelentetés éve: 1805.
Metszette: Franz Müller. Kiadta az Artaria társaság, Bécsben.
A vármegyék és kerületek listájával, illetve jelmagyarázattal ellátott, latin és francia nyelvű térkép.
Keretes, hajtogatott, vászonlapra kasírozott, illusztrációval ellátott, hiánytalan példány a hajtogatás mentén apróbb sérülésekkel, tollal írt számjelzéssel ellátott, foltos hátlappal.

Ez a Magyarországról a napóleoni háborúk idején készült térkép aprólékosan ábrázolja a térség útjait, folyóit, tavait, hegyeit, valamint egyéb földrajzi, illetve ember alkotta jellegzetességeit.
267

Kikiáltási ár:
360.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
432.100 Ft Licitek száma: 17