Bode, Johann Elert (1747-1826) / Metszette Carl Christian Glassbach (1751-c.1793): Stereographischer Entwurf des Gestirnten Himmels 62 cm x 62 cm

vom Nordpol bis zum 38sten Grad Südlicher Abweichung

Johann Elert Bode
J. E. Bode
Vászon , 1 oldal
Méret: 62 cm x 62 cm
2024-09-15 20:00

Stereographischer Entwurf des Gestirnten Himmels, 1 térk.l.: fekete-fehér, 62 cm x 62 cm

Stereographischer Entwurf des Gestirnten Himmels vom Nordpol bis zum 38sten Grad Südlicher Abweichung. / A csillagos égbolt távlati térképe az Északi-sarktól a déli szélesség 38. fokáig. Tervezte: Johann Elert Bode.

Német nyelvű planiszféra, ami az Északi-sarktól a déli szélesség 38. fokáig mutatja be az 1-6 magnitúdójú csillagok helyzetét, ezenkívül művészi kidolgozottsággal ábrázolja a csillagképeket. A csillagtérkép Bode Anleitung zur Kenntnis des gestirnten Himmels c. művében található ábrák nyomán készült.
Mérete összehajtott állapotban: 16 cm x 15,5 cm.
Mérete nyitott állapotban: 62 cm x 62 cm.
Megjelentetés éve: é. n.
Metszette Carl Christian Glassbach (1751-c.1793) berlini metsző.

Hajtogatott, vászonlapra kasírozott, hiánytalan állapotú csillagtérkép foltos, ceruzás feljegyzéssel ellátott hátlappal.

Johann Elert Bode (1747-1826) német csillagász. Az első publikációját az 1766-os napfogyatkozásról írta. 1774-ben elindította az Astronomisches Jahrbuch c. folyóiratot, ami 51 évet élt meg és igen közismertté vált. 1786-ban kinevezték a Berlini Obszervatórium igazgatójának, mely tisztséget 1925-ig, nyugdíjba vonulásáig töltötte be. Itt adta ki 1801-ben az Uranographia című égi atlaszt, amely egyszerre törekedett a csillagok és más csillagászati objektumok helyzetének tudományos pontosságú bemutatására, valamint a csillagképek ábráinak művészi értelmezésére. 1789-ben a Royal Society társaság a tagjai közé választotta. Nevéhez fűződik a Messier 81 - más néven Bode galaxis - felfedezése, valamint később egy üstököst (C/1779 A1) is elneveztek róla.
053

Kikiáltási ár:
150.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
211.000 Ft Licitek száma: 15