Értesítő Andrássy Katinka grófnőnek nagykárolyi Károlyi Mihály gróffal történt házassági egybekeléséről.
Andrássy Katinka és Károlyi Mihály 1913-ban találkozott először, ezt követően a gróf gyakori vendége volt Tiszadobon. 1914. november 6-án polgári házasságot kötöttek Budapesten, majd a következő nap, november 7-én megtartották az egyházi esküvőt is a Mátyás-templomban, ahol az esketés szertartását Prohászka Ottokár székesfehérvári püspök végezte. Az esküvőt követően a pár a gróf parádi birtokára utazott.
A dokumentum szövege:
"Csikszentkirályi és krasznahorkai Gróf Andrássy Gyula és neje, született zichi és vázsonykeői Zichy Eleonora Grófnő örömmel tudatják ez utóbbinak és néhai férje, csikszentkirályi és krasznahorkai Gróf Andrássy Tivadar leányának, Andrássy Katinka Grófnőnek nagykárolyi Károlyi Mihály Gróffal, néhai nagykárolyi Károlyi Gyula és neje néhai nagykárolyi Károlyi Georgina Grófnő fiával történt házassági egybekelését.
Budapest, 1914. november havában."Nyomtatta a Rigler Részv. Társ., Budapesten.
Nyomtatott, hajtogatott, keltezéssel ellátott, hiánytalan állapotú dokumentum, a hátlapon ceruzás számjelzéssel.
Gróf Károlyi Mihály (Budapest, 1875. március 4. – Vence, Franciaország, 1955. március 19.) politikus, miniszterelnök, az első magyar köztársasági elnök. Radikális demokrata elveket valló ellenzéki politikusként vált a 20. század eleji magyar politikai élet meghatározó alakjává. Az 1918-as őszirózsás forradalom után miniszterelnöknek nevezték ki, ő lett az 1918 novemberében kikiáltott köztársaság (Magyar Népköztársaság) első miniszterelnöke, majd 1919 januárjától első köztársasági elnöke. Károlyi az első világháborúban győztes antant hatalmaktól átvett, és magyar részről további területek kiürítését előíró, ún. Vix-jegyzéket a kormány számára elfogadhatatlannak tartotta, ezért a kabinet lemondott. A bizonytalan helyzetben a kommunisták, és ezzel a Tanácsköztársaság jutott hatalomra. Károlyi 1919 nyarán emigrált, és csak a második világháború után, 1946-ban tért vissza. 1947-ben párizsi magyar nagykövetté nevezték ki, de Rajk László letartóztatásának hírére 1949-ben lemondott. Utolsó éveit ismét hazájától távol, francia emigrációban töltötte.
Gróf csíkszentkirályi és krasznahorkai Andrássy Katinka a "vörös grófnő" (Tiszadob, 1892. szeptember 21. – Antibes, Franciaország, 1985. június 12.). Magyarország egyik legbefolyásosabb arisztokrata családjának a sarja, Károlyi Mihály, a magyar népköztársaság első miniszterelnöke majd köztársasági elnöke felesége, Andrássy Gyulának, a dualizmus első miniszterelnökének az unokája.