Catullus, Caius Valerius: Gyűlölök és szeretek (Szántó Piroska illusztrátor által dedikált példány)

Catullus válogatott versei

Catullus
Zsolt Angéla
Babits Mihály
Illyés Gyula
Radnóti Miklós
Szabó Lőrinc
Szántó Piroska
Európa Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói fűzött kemény papírkötés , 140 oldal
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN: 963-07-3345-5
2024-10-13 20:00

[Budapest], 1984, Európa Könyvkiadó (Kossuth Nyomda, Bp.), 140 p. + [8] t.: ill.

Szántó Piroska által dedikált példány. Gyűlölök és szeretek. Catullus válogatott versei. Fordította: Babits Mihály, Csengeri János, Devecseri Gábor, Dsida Jenő, Illyés Gyula, Kardos László, Radnóti Miklós, Szabó Lőrinc, Vas István.
A címlapon az illusztrátor, Szántó Piroska tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Zs.-nak és Gy.-nak – hisz nem minden a sex – Csókkal, szeretettel Piros 1984 Karácsony".
Szántó Piroska 8 színes, egész oldalas rajzával illusztrált kiadás. Nyomtatta a Kossuth Nyomda, Budapesten.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratozatlan, Szántó Piroska színes illusztrációival díszített címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, Szántó Piroska rajzaival illusztrált, jó állapotú kiadói borítófedélben.
A kötet dedikálója, Szántó Piroska (Kiskunfélegyháza, 1913. december 7. – Budapest, 1998. augusztus 2.) Kossuth-díjas festő, grafikus, író, az Európai Iskola és a Szocialista Képzőművészek Csoportjának tagja. Férje Vas István költő volt. Az 1940-es évek elejétől Vajda Lajos késői szürrealista műveinek hatására találta meg képi gondolkozásának egyik ciklikusan visszatérő arculatát, a szürrealisztikus, antropomorfizált növény- és állatábrázolásokat. A természettel kialakított bensőséges kapcsolata - a stiláris változások ellenére - mindvégig művészetének egyik alapvető jellemzője maradt. Első önálló kiállítását 1946-ban rendezte. Az 1950-es években Villon, Boccaccio, Shakespeare, Kipling, Krúdy Gyula, Radnóti Miklós műveinek illusztrálása jelentett megélhetést a művész számára. Az 1960-as évektől kezdődően a képépítés azonossága mellé sokszor technikai eljárásokat és anyaghasználatot is társított. Életművét 1988-ban a Szombathelyi Képtárnak ajándékozta.

Részlet a könyvből: Kit lepjek meg e kedves új kötettel, mit símára imént csiszolt a horzskő? Csak téged, Neposom, hiszen te szoktad semmiségeimet becsülni kissé, már akkor, hogy egész... Tovább

Részlet a könyvből: Kit lepjek meg e kedves új kötettel, mit símára imént csiszolt a horzskő? Csak téged, Neposom, hiszen te szoktad semmiségeimet becsülni kissé, már akkor, hogy egész Itáliában mertél egymagad összefogni minden kort három - Jupiter! - tudós kötetbe, nagy munkával. E kis kötet tiéd hát, bármi s bármit is ér. S te add, kegyes szűz, hogy több századot is megérjen egynél! Vissza
032

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
5.500 Ft Licitek száma: 16