Beaumont, Cyril W.: The Ballet called Swan Lake (dedikált példány)

Cyril W. Beaumont
Cyril William Beaumont
C. W. Beaumont (London) ,
Kiadói egészvászon kötés , 176 oldal
Nyelv: Angol
Méret: 23 cm x 15 cm
2024-10-13 20:00

London, 1952, C. W. Beaumont (Wyman & Sons Ltd., London), I-VIII p. + 9-176 p. + [23] t.: ill.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. The Ballet called Swan Lake. / A balett, amit hattyúk tavának hívtak. Írta: Cyril W. Beaumont.
Az előzéklapon a szerző, Cyril W. Beaumont tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "To Mrs. V. Á. a small souvenir of her visit the author at 75 Charing Cross Rd. With all good wishes from Cyril Beaumont. London, June 13. 1967. / Á. V.-nak, egy kis emléktárgy a szerzőnél tett látogatásáról, 75 Charing Cross Rd. Minden jót kíván Cyril Beaumont. London, 1967. június 13.".
Angol nyelvű kiadás. Huszonhárom feliratozott, fekete-fehér képtáblával illusztrált (ebből egy kihajtható), valamint előszóval, a sajtóhibák beragasztott jegyzékével, függelékkel, indexel és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta a Wyman & Sons Ltd., Londonban.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, ezüstözött feliratozású könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, feliratozott, illusztrációval ellátott, fülszöveges, hiányos, kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője, Cyril W. Beaumont (1891-1976) angol tánctörténész, kritikus, fordító, könyvkereskedő, könyvkiadó, a huszadik század egyik legjelentősebb tánctörténésze. 1910-ben édesapja vett egy kis üzlete a Charing Cross Road 75. szám alatt, ahol irodalmi klasszikusokat és ritka könyveket árusított. 1917-ben Beaumont megalapította a Beaumont Press-t és versesköteteket, esszéket, illetve egyéb irodalmi műveket publikált. Egyre inkább felkeltette az érdeklődését a balett, cikkeket írt róla, valamint gyarapította a táncról és a színházművészetről szóló könyveit is. 1920-ra üzlete a balett szerelmeseinek, valamint más táncformák rajongóinak központjává vált. A Cecchetti Társaság elnöke, a Dance Journal szerkesztője, valamint a The Sunday Times befolyásos balettkritikusa volt. Több mint negyven balettel kapcsolatos könyvet írt.

020

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
5.100 Ft Licitek száma: 25