Balázs Béla: Az én utam (Könyvnapi, dedikált példány)
Összegyüjtött versek
Balázs Béla
Athenaeum(Budapest)
Kiadói varrott kemény papírkötés
, 278 oldal
19 cm x 12 cm
2024-10-13 20:00
[Budapest], 1945, Athenaeum kiadás (Athenaeum, Bp.), 278 p.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Az én utam. Összegyűjtött versek. Írta: Balázs Béla. Az előlapon a szerző, Balázs Béla tollal beírt dedikációja olvasható: "Emlékül a Könyvnapra Balázs Béla. Budapest, 1947.VI. 2." Bevezetéssel és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomatott az Athenaeumnál, Budapesten. Kiadói varrott kemény papírkötésben lévő példány, két színnel feliratozott címfedéllel, feliratozatlan, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, körbevágatlan belívekkel, hiánytalan állapotban. A borító fel lett kasírozva egy kartonlapra megerősítés céljából. A kötet szerzője Balázs Béla (Szeged, 1884. augusztus 4. – Budapest-Józsefváros, 1949. május 17.) Kossuth-díjas író, műfordító, költő, színész, filmesztéta, filmrendező, kritikus, főiskolai tanár. A huszadik századi magyar kultúra kiemelkedő, meghatározó személyisége, a magyar filmesztétika egyik legnagyobb alakja. Bartók Béla, Fülep Lajos, Hauser Arnold és más kiemelkedő magyar alkotó és művész személyes barátja. Versei, novellái és regényei az örök emberi értékeket és az emberi esendőséget tárgyalják.
Az én utam címet azért adtam, hatvanéves koromban először összegyűjtött verseimnek, mert azt hiszem, hogy ebben van a könyv értelme. A könyv értelme, mondom, mely túl az egyes versek külön értelmén, kötetbe foglalt együttesükből nő ki és több mint azoknak összege.
Csak azért érdemes verseket összegyűjteni. Téglákból készül az épület. De csak az architektúra egészében kapott helye és funkciója ád igazi értelmet és értéket a téglának.
Ám embernél és az ő verseinél még sokkal többről van szó. Ha egy költő dalaiból nem áll össze példás embersors, mely a legjelentősebb dalnál is jelentősebb, akkor minden szépség hiába volt.
Én úgy látom, hogy az én verseim vérnyomokként utat jeleznek: egy negyvenesztendős, világos irányú belső fejlődés határozott értelmű útját.
Most már tudom: ezért születtem éppen ebbe a korba.
Leütési ár:
26.000 Ft
Licitek száma: 36