Szerb Antal: A Pendragon-legenda (dedikált példány)

Szerb Antal
Franklin-Társulat (Budapest)
Kiadói egészvászon kötés , 280 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm
2024-10-13 20:00

Budapest, [1934], Franklin-Társulat (Franklin Társulat Nyomdája), 280 p.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. A Pendragon-legenda. Írta: Szerb Antal.
Az előlapon a szerző, Szerb Antal tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "B.-nek szűnni nem akaró hódolattal. 935. febr. 8. Szerb Antal".
Nyomtatta a Franklin Társulat Nyomdája.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, a kiadó aranyozott emblémájával ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású, díszes könyvgerinccel, egy-két oldalon ceruzás aláhúzás látható, feliratozatlan hátlappal, hiánytalan, jó állapotban.
A szerző, Szerb Antal (Budapest, 1901. május 1. – Balf, 1945. január 27.) író, irodalomtörténész, nemzetközileg is népszerű regények szerzője. A pesti egyetem bölcsészkarának magyar–német szakán végzett. A "Nyugat", a "Napkelet" közölte az írásait. Később a "Minerva" c. tudományos, szellemtörténeti, arisztokratikus és reprezentatív jellegű folyóirat írógárdájához csatlakozott. 1925-ben a Belvárosi Színház rendezője volt. Az 1930-as években főként az angolszász irodalommal és regényelmélettel foglalkozott. Megjelent nagy összefoglaló műve "A világirodalom története". A világirodalmat egy folyamatnak tekintette, amiben a nemzetek fölötti jelentőséggel bíró írók és műveik évszázadokon és országhatárokon átemelkedve hatnak egymásra. Gondolatmenete a stílusok és korszakok egységére épült. Versei a lázas útkeresés, a szándékos meghökkentés programjából születtek. 1933-ban elnöke lett a Magyar Irodalomtudományi Társaságnak. 1937-től a szegedi egyetem magántanáraként tevékenykedett. 1944. június 5-én munkaszolgálatra kötelezték. Fertőrákosra, majd Balfra vitték és ott is halt meg.

Részlet a kötetből:

- My way is to begin with the beginning, szokásom a kezdetén kezdeni - mondta Lord Byron, és ő csak tudta, mi illik, ha előkelő angolokról van szó.
... Tovább

Részlet a kötetből:

Végeredményben minden történetem ott kezdődik, hogy megszülettem Budapesten és rövid idő mulva már az volt a nevem, ami most is: Bátky János. Ezt akkor még nem tudtam.
De a rövidség okáért elmellőzöm, ami megszületésem és az Earl of Gwyneddel való megismerkedésem közt lejátszódott, a harminckét esztendőt, közben a világháborúval. Elmellőzöm, mert hiszen rendkívüli történetemnek nem én vagyok a hőse, hanem ő.
Rátérek ismeretségünk történetére. A szezón vége felé, a nyár kezdetén, Lady Malmsbury-Croftnál voltam esti összejövetelen. A hölgy nagy jóakaróm volt, még abból az időből, amikor Donald Campbell tudományos titkára voltam. Mert foglalkozásomra nézve az a foglalkozásom, hogy rendelkezésére állok idősebb angoloknak, akiknek az a rögeszméjük, hogy valami szellemi munkát akarnak végezni. De nemcsak ebből élek. Van egy kis vagyonom, az édesanyám után, szerényen megélhetek abban az országban, amelyiknek akarok. Választott hazán sok éve Anglia. Szeretem az angol táj úriságát. Vissza
189

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
556.000 Ft Licitek száma: 115