Selimovic, Mesa: A dervis és a halál

Mesa Selimovic
Csuka Zoltán
Kriterion Könyvkiadó (Bukarest) ,
Félvászon , 405 oldal
Sorozatcím: Horizont Könyvek
Méret: 20 cm x 14 cm
2024-06-23 20:00

Jó állapotú példány.
A borító éle kopott. A lapélek egyenletlenek.

Részlet a műből: Úgy kezdem ezt az elbeszélést, semmiért, magam vagy más haszna nélkül, abból a szükségérzetből, amely erősebb a haszonnál és értelemnél, hogy feljegyzés maradjon rólam, a magammal... Tovább

Részlet a műből: Úgy kezdem ezt az elbeszélést, semmiért, magam vagy más haszna nélkül, abból a szükségérzetből, amely erősebb a haszonnál és értelemnél, hogy feljegyzés maradjon rólam, a magammal folytatott beszélgetés feljegyzett kínja, annak távoli reményében, hogy ha majd a számadást esetleg elvégzik, valami megoldást találnak, ha a tentanyomát visszahagyom ezen a papíron, amely úgy vár, mint a kihívás. Nem tudom még mit jegyzek fel, de a betűk cirádáiban megmarad valami abból, ami bennem végbement, s nem vész el a ködgomolyokban, mintha soha nem lett volna, vagy nem tudnám, mi is történt. Így láthatom majd magam, amilyenné válok, a csodát, amit nem ismerek, de úgy tetszik, az a csoda, hogy nem mindig az voltam, ami most vagyok. Vissza
318

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
5.000 Ft Licitek száma: 7