Riesenthal, O. v.: Die Raubvögel Deutschlands und des angrenzenden Mitteleuropas

Darstellung und Beschreibung der in Deutschland und dem angrenzenden Mitteleuropa vorkommenden Raubvögel

O. v. Riesenthal
Oskar von Riesenthal
Theodor Fischer-C. B. Griesbach's Verlag (Cassel-Gera) ,
Kiadói félbőr kötés , 176 oldal
Méret: 41 cm x 33 cm
2024-09-15 20:00

Cassel, 1894, Verlag von Theodor Fischer (C. B. Griesbach's Verlag, Gera), [56] p. + LX t.: ill.

Die Raubvögel Deutschlands und des angrenzenden Mitteleuropas. Darstellung und Beschreibung der in Deutschland und dem angrenzenden Mitteleuropa vorkommenden Raubvögel. / Németország és a szomszédos Közép-Európa ragadozómadarai. A Németországban és a szomszédos Közép-Európában előforduló ragadozómadarak ábrázolása és leírása. Írta: Oskar von Riesenthal.
Második német nyelvű kiadás. Hatvan színes, feliratozott képtáblával illusztrált, valamint a hozzájuk tartozó leírással, előszóval és tartalomjegyzékkel ellátott kötet. A bevett helyeken tulajdonosi bélyegzés, az előzéklapon és a címlapon ceruzás bejegyzés látható. Nyomtatta a C. B. Griesbach's Verlag, Gerában.
Kiadói félbőr kötésben lévő példány aranyozott feliratozású, a sarkoknál kopott címfedéllel, feliratozatlan, könyvkötő által pótolt műbőr könyvgerinccel, feliratozatlan hátlappal, hiánytalan állapotban.
A szerző, Oskar von Riesenthal (1830-1898) német ornitológus, vadász, erdész és író, egyike a német madárvilág legkitűnőbb ismerőinek. A Neustadt-Eberswalde-i erdészeti akadémián tanult, majd a Tuchola-erdő főerdésze lett. Ekkor kezdett el foglalkozni az ornitológiával. Ezt követően Altenkirchenben működött főerdészként, itt írta meg első könyvét a Die Raubvögel Deutschlands und des angrenzenden Mitteleuropas c. kötetet. Később a Mezőgazdasági, Erdészeti és Birtokügyi Minisztérium erdészmérnökeként működött.

335

Kikiáltási ár:
240.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
250.000 Ft Licitek száma: 2