Edinburgh-London, 1888, William Blackwood and Sons, X p. + 1-340 p. + [22] p.; VIII p. + 1-370 p. + 1 térkép.; ill.
Első kiadás. The land beyond the forest. Facts, figures and fancies from Transylvania I-II. / Az erdőn túl levő ország. Tények, képek s mondák Transylvániából. (különálló egységes kötetekben) Írta: Emily Gerard.
I. kötet: Néhány szövegközti, fekete-fehér képpel és hat képtáblával (ebből egy hártyapapírral védett) illusztrált kiadás. Edinburgh-London, 1888, XII p. + 340 p. + 24 p. + [6] t., ill.
II. kötet: Néhány szövegközti, fekete-fehér képpel, öt képtáblával (ebből egy hártyapapírral védett) és egy színes, kihajtható térképpel (The Principality od Transylvania with Hungary, Croata, Slavonia, Galicia and the Bukowina. M: 1:2000.000) illusztrált kiadás. Edinburgh-London, 1888, VIII p. + 370 p. + [2] p. + [5] t., ill. + [1] térk.
Angol nyelvű kiadás. Tartalom- és képjegyzékkel, könyvhirdetésekkel és a kiadó kiadványainak jegyzékével kiegészített kötet.
Kiadói egészvászon kötésben lévő kötetek, aranyozott feliratozású, illusztrációval ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, részben felvágatlan, helyenként elszíneződött belívekkel, hiánytalan állapotban.
"...Gerard E. asszony, egy osztrák katonatiszt neje, ki 1883-1885 közt Erdélyben élt, Londonban Blackwood et Sons kiadásában két kötetes munkát irt hazánk keleti részéről »The Land beyond the Forest; facts, figures et fancies from Transylvania« (Az erdőn túl levő ország; tények, képek s mondák Transylvániából) mely nem annyira földrajzzal foglalkozik, mint inkább a különféle nemzetiségek társadalmi és ethnographiai viszonyával..." - (Földrajzi közlemények, 1889./17. kötet/215. p. ).
A szerző, Emily Gerard (1849-1905) skót írónő, Ritter Miecislaus von Laszowskiaki az Osztrák-Magyar hadseregben szolgáló lengyel lovas katonatiszt felesége, aki leginkább arról ismert, hogy The Land Beyond the Forest című könyve és az Transylvania Superstitions című esszéje inspirálta Bram Stokert a Drakula című regény megírására.