Jó állapotú példány.
Fekete-fehér ábrákkal, fotókkal és kivehető mellékletekkel.
A borító kopott, foltos. Egy lapon bejegyzés található.
A vasút fejlődésével egyidőben fejlődtek az olyan ellenőrző szerkezetek, amely a nyílt vonalon, vagy a vonal bármely pontján a jármű sebességét maradandóan ellenőrzik.
A sebességmérők az elmúlt...
A sebességmérők az elmúlt időben hatalmas fejlődésen mentek keresztül. Míg a múlt század végén megjelent és a mozdonyüzemben elsőnek használható mozdony-sebességmérő mérési ideje 20 másodperc volt, addig a mai sebességmérőknél a mérési idő 1 másodperc. De nemcsak a mérési idő csökkentésében nyilvánult meg a sebességmérők fejlődése, hanem olyan kiegészítő szerkezetek beépítésével is, amelyek ma már nem nélkülözhetők. Ezenkívül még olyan kiegészítéssel is készülnek sebességmérők, amelyek ugyan nem nélkülözhetetlenek, az üzembiztos közlekedés tényezőit azonban megbízhatóan regisztrálják. Így ismeretesek olyan sebességmérők, amelyek a sebességen kívül például a vonalon a jármű által elhagyott jelzők állását is rögzítik, vagy motoros járműveknél az irányváltást mindaddig meggátolják, amíg a jármű sebessége a O-t el ne érte.
Bevezetés 3
1. Alapfogalmak 5
2. Sebességmérők célja 9
3. Sebességmérők felosztása 10
4. Sebességmérők történelmi fejlődése 13
5. MÁV vontatójárműveire szerelt sebességmérők 16
6. Haushälter sebességmérő 18
7. Rezsny-féle kétesősúlyos sebességmérő 33
8. Rezsny-féle egyesősúlyos sebességmérő 47
9. Rezsny-féle mérőkerekes útirányos sebességmérő 60
10. Időarányos mérőkerekes Rezsny-féle sebességmérő 75
11. MFU - 48 típusú sebességmérő 79
12. Rezsny típusú sebességmérők fenntartása 86
13. Tachora rendszerű sebességmérők 94
14. Tachora 5 típusú sebességmérők fenntartása 100
15. Haushälter - Rezsny-féle sebességmérő 103
16. Deuta - Rezsny sebességmérők 105
17. Teloc típusú sebességmérők 113
18. Az RT 835 és RT 935 regisztráló sebességmérők kezelése és karbantartása 135