Ráth Mór(Budapest)
Könyvkötői varrott kemény papírkötés
, 232 oldal
23 cm x 15 cm
2024-09-15 20:00
Pest, 1868, Ráth Mór (Kocsi Sándor és Társ. Könyvnyomdája), [6] p. + 228 p.
Reform. Írta: B. Eötvös József. Második kiadás. Szerzői bevezetéssel ellátott kötet. A címlapon és a bevett helyeken tulajdonosi bélyegzések, valamint a címlapon tollal írt tulajdonosi bejegyzés és dátumbélyegzés látható. Nyomatott Kocsi Sándor és Társ. Könyvnyomdájában. Könyvkötői varrott kemény papírkötésben lévő példány, feliratozatlan, mintás, ceruzás jelzettel ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású, ragasztott címkével ellátott, sérült könyvgerinccel, hiánytalan állapotban. A Reform1846-ban Lipcsében jelent meg a cenzúra mellőzésével, mivel „... a közönség oly könyvekben, — mondja Eötvös az előszóban — melyek előleges vizsgálaton mentek keresztül,... a sorok között oly dolgokat olvas ki, melyek az írónak eszében sem voltak; én pedig, valamint nyíltan ki szoktam mondani meggyőződésemet, úgy félremagyarázását sem örömest látom ..." - A kötet korábban megjelen cikkeit közölte. A kötet szerzője: Báró vásárosnaményiEötvös JózsefKároly Bertalan Adalbert (Buda, 1813. szeptember 3. – Pest, 1871. február 2.) magyar jogász, író, a Batthyány-kormány, majd az Andrássy-kormány vallás- és közoktatásügyi minisztere, a Magyar Tudományos Akadémia (1866-tól 1871-ig) és a Kisfaludy Társaság 1. elnöke.
A Heves megye ügyében adott ministeri felvilágositás felett, a képviselőházban folyt tárgyalások alkalmával, több képviselő-társaim azon nézetet fejezték ki: hogy beszédemben kimondott meggyőződésem, "miként én alkotmányos szabadságunknak biztositását és egész kifejlődésünket nem a központositási elvnek tulzásig vitt alkalmazásától - miként azt Franciaországban láttuk, - hanem attól várom; hogy az önkormányzat elvét politikai éltünk minden fokozatain következetesen keresztül vigyük, és hogy ennélfogva megyei szerkezetünket nem tartom olyannak, melyet meg kell szüntetnünk, hanem olyannak, melyet módosítanunk kell" hogy ezen elveim nem egyeznek meg azokkal, melyeket ugyanezen tárgyról akkor állitottam fel, mikor nehány barátimmal a parlamentaris kormány, s a felelősség által feltételezett központositást tüzvén ki politicai törekvéseim czéljaként, e miatt megyei rendszerünk ellenségének neveztettem.
Leütési ár:
10.700 Ft
Licitek száma: 16