Josephine Hütte art deco sárga 7 darabos csiszolt italos készlet 1930

Méret: 24 cm x 14 cm
2024-12-01 20:20

23,5x14 cm, 5,5x6,5 cm

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott kézi csiszolással készített elegáns art deco italos készlet. A németországi Josephine Hüttében készített hét darabos szett hat darab kisméretű pohárból és egy darab hozzáillő dugóval ellátott palackból áll. Jellegzetes art deco alkotás. Überfang technikával, kétszínű üvegből készült, színtelen és sárga színben. A vastag üvegből készült, nagysúlyú dekanter ovális alakú, két oldalán lapított formával. Oldalai lapra csiszoltak, elülső felületén centrálisan elhelyezett virágot ábrázoló fő motívum látható részletgazdag gravírozással. A poharak tizenkét részre tagolt oldalain felváltva jelenik meg a kétszínű üvegréteg, rajta gravírozott virág ornamentikával. Símára csiszolt talpán csillagformájú bemetszés látható. Jellegzetes darabja az art deco korszakban közkedvelt minőségi dekanter készleteknek.

A Josephine hütte egy sziléziai üveggyár a Szudéta-hegységben, amelyet 1842-ben alapított Leopold von Schaffgotsch gróf, és amelyet szeretett feleségéről, Josephine-ről neveztek el. Franz Pohl... Tovább

A Josephine hütte egy sziléziai üveggyár a Szudéta-hegységben, amelyet 1842-ben alapított Leopold von Schaffgotsch gróf, és amelyet szeretett feleségéről, Josephine-ről neveztek el. Franz Pohl üvegkészítő, a Josephine hütte vezetője tehetséges alkotó és művészeti úttörő volt, aki túllépett az akkori üveggyártásban lehetségesnek hitt határokon. Így olyan technikailag kifinomult és abszolút szépségű üvegtárgyakat hoztak létre, amelyek a történelmi Josephine hütte-et Európa és az Újvilág egyik legjelentősebb üvegművévé tették. Egy évszázaddal később a sors véget vetett a Josephine hütte sikertörténetének, és az évtizedek során az egykori pompa homályba vész. Vissza
070

Kikiáltási ár:
70.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Aktuális ár: