Komáry Erzsébet: A polgári háztartás szakácskönyve kezdő főzőnőknek
Komáry Erzsébet
Toldi Lajos(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 148 oldal
23 cm x 15 cm
Budapest, 1906, Toldi Lajos Bizománya (Nagy Sándor Könyvnyomdája), [4] p. + 144 p.
Első kiadás. A polgári háztartás szakácskönyve kezdő főzőnőknek. Írta Komáry Erzsébet. Címlapon (tematizált) rajzolt szakácsfigurával, mint címlapdísszel. Részletes tartalomjegyzékkel, szerzői bevezetéssel, néhány anyag mérték-egységárának évi középértékével. A kötetet nyomtatta: Nagy Sándor Könyvnyomdája, Budapesten. Kiadói egészvászon kötés aranyozott feliratos fedlappal, stilizált növénymotívumos fedlapdísszel, dombornyomott, dupla keretes hátlappal a nyomda feltüntetésével. Kötészetileg belülről megerősített könyvgerinccel, hiánytalan állapotban. Különálló mellékletként 3 db újságkivágás 1967-68-ból. "E könyvet nem írtam a főzni tudóknak, sem azoknak, akiket a konyhaművészet leghivatottabb mestere az édes anya oktat: hanem azoknak, akik a vezetés hiányában kell, hogy saját erejükből boldoguljanak." - fogalmaz egyértelműen könyve lényegéről Komáry Erzsébet a kötet bevezetőjében.
E könyvet nem írtam a főzni tudóknak, sem azoknak, akiket a konyhaművészet leghivatottabb mestere, az édesanya oktat: hanem azoknak, akik a vezetés hiányában kell, hogy saját erejükből boldoguljanak.
A szakácskönyvek irodalma elég bőséges; könyvem megírására azonban nem az indított engem, hogy a forgalomban lévők számát egy ujabbal szaporítsam, hanem az a tapasztalat, hogy azok már feltételezik a főzés tudását, ezért nem is terjeszkednek ki az eljárás minden csínja-bínjára; e miatt igazodik el rajtuk oly nehezen a kezdő.
Leütési ár:
30.000 Ft
Licitek száma: 14