Tőry Klára: A fényképezés nagy alkotói

Tőry Klára
MUOSZ Oktatási Igazgatósága (Budapest) ,
Ragasztott papírkötés , 206 oldal
Sorozatcím: Újságíró iskola
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN: 963-562-903-6
2024-06-23 20:00

Jó állapotú példány.
Fekete-fehér fotókkal.
A gerinc kopott. A borító hátsó részén jelölés található.

Részlet a könyvből: Valósátutánzó: fotószerű látás - a fényképezés előtt A festészet és a fényképészet kölcsönhatását vizsgáló írásokban régóta és gyakran találkozhatunk a fotót elmarasztaló... Tovább

Részlet a könyvből: Valósátutánzó: fotószerű látás - a fényképezés előtt A festészet és a fényképészet kölcsönhatását vizsgáló írásokban régóta és gyakran találkozhatunk a fotót elmarasztaló véleményekkel, amelyek a festészet valósághű törekvéseit a fényképezés közvetett vagy közvetlen hatásának rovására írják. A fotó valósághoz való kötődése és részletek rögzítésének képességét naturalizmussal azonosítják a felületesen ítélők. Ha a valóságábrázolás adekvátabb fejlődési folyamatát végigkísérjük a festészetben, kiderül, hogy nem a fotó okozta a festészet naturalista stílusát. Joggal megfordíthatjuk a tételt - a festészetben a múlt század első évtizedeire kialakult ábrázolási mód segítette elő a fényképezés gyors elterjedését. Vissza

Valóságutánzó: fotószerű látás - a fényképezés előtt7
A fejlődés útja: a változó formanyelv
Távolodás a hagyományoktól: közeledés a valósághoz
Támasz: a polgárság szemlélete
Az új program
Szembesítés: festészet és fotó11
A festészet meghalt?
Festői jegyek fényképeken - fotografikus festmények
Fellángoló nézeteltérések
A fényképi kifejezés lehetőségei15
Preferált témák és műfajok
A kezdet portréfotósai17
Talbot és világa
David Octavius Hill
Hill módszeréről
Új lehetőségek: nedves eljárás
Gaspard Felix Tournachon: Nadar
Portrék és riportok
Julia Margaret Cameron
Újabb fényképi megoldások a fotográfia egyéb területein29
Épület-, város- és tájfotók
Növények, csendélet-fotók
Igény: életszerű pillanatkép
A festői fényképezés35
Szemléleti ellentmondások
Rejlander, Robinson, a composite-fotó
Emerson és a "naturalista fotó"
Impresszionista hatáskeltés
Piedesztálon a festői megjelenítés
Mitológia, allegória - dekadencia
Festői fotóklubok
A Photo Club
A Camera Club
A fotoszecesszionisták "nyitása"
Fényképi formanyelv a festői periódusban48
Újító portréfotósok
Székely Aladár
Eugéne Atget
Dokumentarista fotográfiák
Társadalomkritika - Riis és Hine
Stieglitz és a fotószecesszió
Az expresszionizmus és az új tárgyiasság62
Az új tárgyiasság világa
Moholy-Nagy László
Paul Strand, Edward Steichen
Albert Renger-Patzsch
Edward Weston
Helmar Lerski
Az új formanyelv széles körű elterjedése - a továbblépés előtt
Irodalom79
Névmutató81
Képek87
380

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
6.200 Ft Licitek száma: 17