Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott modern skandináv üveg tál a Kosta Boda svéd üveggyár kivitelezésében. Kék - sárga, tömör kristály üvegből készített dekoratív dizájn, amelyet az 1970-es években gyártottak. Félgömb alakú, átlátszó üvegből készült, rétegzett, sűrűn pettyezett mintázattal, amely a peremes felső részen nyújtott formában jelenik meg. Felső peremén címkével jelzett : " Handmade Boda Sweden", talpán karcolt szignóval és számozással.
Az egész a svédországi Smaland erdők szívében kezdődött, ahol Kosztát XII. Károly király hadseregének két kormányzója és egykori tábornoka alapította és nevezte el, Anders Koskull és George Bogislaus Stael von Holstein. A ma ismert Kosta Boda a kostai, bodai és Afors-i üvegművek összeolvadásával jött létre. A szmalandi helyszínt úgy választották ki, hogy az üveggyár Stockholmot és Karlskronát is el tudja látni üveggel, az erdő pedig korlátlan fát biztosítson a kemencék fűtéséhez. Évszázadokon keresztül képzett kézművesek készítettek üveget az 1742. július 26-a óta begyújtott kemencékben – így Koszta Svédország legrégebbi aktív üvegműve.
Az üveg sokáig luxusnak számított. Kosta Boda első 150 évében finom üvegárukat – például ablaktáblákat és kristálycsillárokat – gyártottak, és mindenekelőtt királyi, előkelő és gazdag kereskedőknek adtak el, akik megengedhették maguknak a drága árukat. A szakmai titkokat jól őrizték az Európa más részeiről érkező üvegfúvók, és több évtizedbe telt, mire a svédek is megtanultak üveget fújni. A megalkotott termékek gyakran az üvegfúvók hazájából származó hagyományos minták alapján készültek, és az 1897-es stockholmi kiállításon Kostát kritizálták amiatt, hogy az üveg nagymértékben hasonlít Európa más részeiből származó üvegekre. Ekkor született meg az ötlet, hogy saját tervezőket alkalmazzanak, hogy egyedi tervezési profilt építsenek fel. Ez gyorsan a cég fontos részévé vált. 1898-ban Gunnar G:son Wennerberget felvették az üveggyár első saját tervezőjeként. 1935-ben felvették az első női művészt, Tyra Lundgrent. Azóta számos ismert tervező és művész dolgozott együtt a Kosta Bodával és fejlesztette a márkát. Például Vicke Lindstrand kreatív vezetőként, olyanokkal együtt, mint Erik Höglund, Monica Backström, Ulrika Hydman Vallien, Asa Jungnelius, Ellen Ehk Akesson, Göran Wärff, Bertil Vallien és mások. A lista folytatódik, és még ma is tervezőink és művészeink állnak a Kosta Boda folyamatos fejlődésének középpontjában. Valamennyien osztoznak a tervezés és a művészi kifejezés iránti szenvedélyben, és mindig feszegetik a lehetséges határokat.