Fekete István: Hajnal Badányban (aláírt példány) (Illusztrációk: Győry Miklós)
Fekete István
Fazekas László
Győry Miklós
Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó(Budapest)
Kiadó félvászon kötés
, 280 oldal
Csíkos könyvek
20 cm x 11 cm
2024-09-15 20:00
Budapest, 1965, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda), 280 p. + [3] p., ill.
Szerző által aláírt példány. Csíkos könyvek c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Hajnal Badányban. Regény. Írta: Fekete István. A címlapon a szerző, Fekete István tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. Győry Miklós szöveg közti, fekete-fehér rajzaival illusztrált, valamint kiadói könyvhirdetéssel kiegészített kötet. Nyomtatta a Pécsi Szikra Nyomda. Kiadó félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, mintás címfedéllel és hátlappal, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratozott, színes illusztrációval ellátott, fülszöveges, kiadói borítófedélben. A szerző, Fekete István (Gölle, 1900. január 25. – Budapest, 1970. június 23.) író, számos ifjúsági könyv és állattörténet írója. Közeli barátjával, Csathó Kálmánnal együtt a magyar „erdész-vadász irodalom” egyik legismertebb művelője. Jókai mellett minden idők egyik legolvasottabb magyar írója. Műveit az ember-, állat- és természetszeretet, valamint az egyetemes humánum uralja.
Távol minden lakott helytől, az erdő mélyére rejtett badányi malomban két gyermek él a múlt század középén: Panni, a molnár kislánya, Matyi pedig árva gyerek, szolgálatra szegődött a malomba. Együtt nőnek fel, s ahogy az évek múlnak, szívükben mély és igaz szerelem ébred. A boldogságért azonban meg kell küzdeniök, sok és nehéz próbát kell szerelmüknek kiállnia érte. A kitűnő író a tőle megszokott művészettel festi a táj szépségeit, szövi az izgalmat keltő események szálait, és kelti fel nyelve gazdagságával a kor és a környezet hangulatát.
Leütési ár:
121.000 Ft
Licitek száma: 23