Széchenyi Zsigmond, Gróf: Náhar I-II. (aláírt példány)

Indiai vadásznapló

Gróf Széchenyi Zsigmond
Dr. Vajna és Bokor (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 729 oldal
Méret: 24 cm x 16 cm
2024-10-13 20:00

Budapest, 1940-1941, Dr. Vajna és Bokor (Athenaeum), 2 t. + 349 p. + [1] p., ill.; 380 p. + [2] p., ill.

Szerző által aláírt példány. Első kiadás. Náhar I-II. (különálló egységes kötetekben) Indiai vadásznapló. Írta: gróf Széchenyi Zsigmond.
Az előlap előtti lapon a szerző, Széchenyi Zsigmond tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
Két fekete-fehér, feliratos, hártyapapírral védett (az egyik hártyapapír hiányos, a másik sérült) képtáblával, és szöveg közti fekete-fehér fényképekkel illusztrált, valamint tartalomjegyzékkel kiegészített kötetek. A címlapot tervezte és a záródíszeket rajzolta: Repcze János. A címlapokon ceruzával írt számjelzés, a második kötet előlapján tulajdonosi bélyegzés látható. Nyomattak az Athenaeum Nyomdában a könyvnyomtatás 500.-ik évében.
Kiadói egészvászon kötésben lévő kötetek, feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, a címfedél felől illusztrált kiadói, valamint a hátlap felől új előzéklappal, néhány foltos, a második kötetben egy hiányos lappal (a hiány a szöveget nem érinti), feliratozatlan hátlappal.
A szerző, gróf Széchenyi Zsigmond (Nagyvárad, 1898. január 23. – Budapest, 1967. április 24.) vadász, vadászati író, utazó. A magyar vadászati kultúra kimagasló alakja. Afrika, India, Alaszka és Európa híres vadásza. Kiemelkedő vadásztrófeája egy világrekorder addax (mendeszantilop). Vadászkönyvtára Magyarország legjelentősebb vadászati szakkönyv gyűjteménye, ami jelenleg a Magyar Természettudományi Múzeumban tekinthető meg.

A szerző indiai vadászútjának színesen megírt, humorral átszőtt naplója a könyv. Főattrakciója a tigrisvadászat, de az útközben meglátott és feljegyzett leírások sem maradnak mögötte a vadászati... Tovább

A szerző indiai vadászútjának színesen megírt, humorral átszőtt naplója a könyv. Főattrakciója a tigrisvadászat, de az útközben meglátott és feljegyzett leírások sem maradnak mögötte a vadászati résznek. Igazi író és vérbeli vadász írása. Vissza

I. kötet
Nembízombenned India7
Fülledt Bombay25
Porbafulladt Nagpur62
Bélpoklos Calcutta92
Rózsaszín Jaipur149
Alabástrom Agra327
II. kötet
Hófehér Bhopal5
Káprázatos Bikanir84
Halhatatlan Delhi160
Őserdős Mysore182
Kedvünkre való Bhadravati274
Szavatartó Bhopal342
187

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
151.000 Ft Licitek száma: 22