Témakörök



Lezárt aukciók


B. Müller Magda: Volt egy csapat... Kell egy csapat (Földes László, Sándor Pál, Garas Dezső és Eperjes Károly által dedikált, valamint Kern András, Udvaros Dorottya, Szepesi György, Albert Flórián, Grosics Gyula és további 11 labdarúgó által aláírt példány)

Szerző
B. Müller Magda
Róla szól
Garas Dezső
Sinkovits Imre
Eperjes Károly
Fotózta
Gáspár Miklós
Hegyi Gábor
Inkey Alice
Inkey Tibor
Jávor István
Kende Tamás
Kovács Gábor
Morvay Pálma
Saphir Tibor
Szabó Adrienn
Szomszéd András
Magyar Filmtörténeti Fotógyűjtemény Alapítvány (Budapest) ,
Kiadói fűzött kemény papírkötés , 121 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar 
Méret: 20 cm x 26 cm
ISBN: 963-00-9472-X
Aukció vége:
2024-02-25 20:00

Aukciós tétel adatai

Budapest, 2002, Magyar Filmtörténeti Fotógyűjtemény Alapítvány (Artphoto Nyomdája, Bp.), 121 p., ill.

Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata

Tizenhárom labdarúgó, Eperjes Károly, Garas Dezső, Kern András és Udvaros Dorottya színművészek, Földes László (Hobo) zenész, Sándor Pál rendező és Szepesi György sportkommentátor által aláírt példány. Első kiadás. Volt egy csapat... Kell egy csapat. Összeállította: B. Müller Magda.

A kötetet a következő ismert személyek írták alá vagy dedikálták (közülük néhány többször is):

Dedikációk:
  • Földes László /művésznevén Hobo/ (Újpest, 1945. február 13. –) Kossuth-díjas magyar bluesénekes, dalszerző, előadóművész és a Hobo Blues Band alapítója és énekese.
    Dedikációja az előzéklap belső oldalán olvasható: "Munkaversenyt hirdet a Szedlacsek Jutka, "Így hatott egymásra a sport és a munka..." Szeretettel Hobo".
  • Sándor Pál (Budapest, 1939. október 19. –) Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar rendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes és kiváló művész.
    Dedikációja az előlapon olvasható: "Tényleg volt egy csapat, tényleg van egy csapat. Sándor Pál".
  • Garas Dezső (Budapest, Erzsébetváros, 1934. december 9. – Budapest, 2011. december 30.) a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas magyar színművész, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
    Dedikációja a 23. oldalon olvasható: "Szeretettel Garas Dezső", valamint aláírása az előzéklapon, a 33. és 57. oldalon látható.
  • Eperjes Károly (Hegykő, 1954. február 17. –) Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
    Dedikációja a 107. oldalon olvasható: "Szép volt jó volt... hajrá "MAGYARFOCI"", valamint aláírása az előzéklapon, a 102. és 108. oldalon látható.
Aláírások:
  • Albert Flórián (Hercegszántó, 1941. szeptember 15. – Budapest, 2011. október 31.) sokác felmenőkkel rendelkező magyar válogatott labdarúgó, az egyedüli magyar aranylabdás, a Nemzet Sportolója.
    Aláírása a címfedél belső oldalán látható.
  • Buzánszky Jenő (Újdombóvár, 1925. május 4. – Esztergom, 2015. január 11.) a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett 49-szeres magyar válogatott labdarúgó, az Aranycsapat hátvédje, edző, sportvezető.
    Aláírása az előzéklapon és a 104. oldalon látható.
  • Détári Lajos László (Budapest, 1963. április 24. –) hatvanegyszeres válogatott, hétszeres világválogatott és egyszeres Európa-válogatott magyar labdarúgó, edző.
    Aláírása a címfedél belső oldalán látható.
  • Dunai Antal (Gara, 1943. március 21. – ) olimpiai bajnok magyar labdarúgó, edző, sportvezető.
    Aláírása a címfedél belső oldalán látható.
  • Fenyvesi Máté (Jánoshalma, 1933. szeptember 19. – Budapest, 2022. február 17.) Európa-bajnoki bronzérmes válogatott magyar labdarúgó.
    Aláírása a címfedél belső oldalán látható.
  • Göröcs János (Gánt, 1939. május 8. – Budapest, 2020. február 23.) válogatott magyar labdarúgó, csatár, edző.
    Aláírása a címfedél belső oldalán látható.
  • Grosics Gyula (Dorog, 1926. február 4. – Budapest, 2014. június 13.) a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett magyar labdarúgó, az Aranycsapat kapusa, 86-szoros magyar válogatott.
    Aláírása az előzéklapon látható.
  • Kern András (Budapest, 1948. január 28. –) Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművész, rendező, író, énekes, humorista, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
    Aláírása az előzéklapon, a 101. és a 103. oldalon látható.
  • Mészöly Kálmán (Budapest, 1941. július 16. – Budapest, 2022. november 21.) 61-szeres válogatott magyar labdarúgó, edző, a magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya.
    Aláírása az előzéklapon látható.
  • Novák Dezső (Ják, 1939. február 3. – Budapest, 2014. február 26.) kétszeres olimpiai bajnok magyar labdarúgó, hátvéd, edző.
    Aláírása a címfedél belső oldalán látható.
  • Rákosi Gyula (Budapest, 1938. október 9. –) olimpiai és Európa-bajnoki bronzérmes labdarúgó, edző.
    Aláírása a címfedél belső oldalán látható.
  • Szepesi György (Budapest, 1922. február 5. – Budapest, 2018. július 25.) magyar rádiós sportkommentátor, „az Aranycsapat tizenkettedik játékosa".
    Aláírása az előzéklapon és a 105. oldalon látható.
  • Szűcs Lajos (Apatin, 1943. december 10. – Budapest, 2020. július 12.) olimpiai bajnok magyar labdarúgó, balfedezet, beállós, középpályás.
    Aláírása a címfedél belső oldalán látható.
  • Tóth József /Tóth II. József/ (Mersevát, 1929. május 16. – Budapest, 2017. október 9.) világbajnoki ezüstérmes, tizenkétszeres válogatott labdarúgó, jobbösszekötő, jobbszélső.
    Aláírása a címfedél belső oldalán látható.
  • Udvaros Dorottya (Budapest, 1954. augusztus 4. –) a Nemzet Színésze címmel kitüntetett Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművésznő, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
    Aláírása az 58. oldalon látható.
  • Várhidi Pál (Budapest, 1931. november 6. – Budapest, 2015. november 12.) válogatott labdarúgó (hátvéd), edző.
    Aláírása a címfedél belső oldalán látható.
Számos fekete-fehér és színes képpel illusztrált, valamint függelékkel kiegészített kötet. A bevezetőt írta: Bikácsy Gergely. A könyvet tervezte: Kemény Zoltán. Készült magyar filmfotók felhasználásával: B. Müller Magda, Gáspár Miklós, Hegyi Gábor, Inkey Alice, Inkey Tibor, Jávor István, Kende Tamás, Kovács Gábor, Morvay Pálma, Saphir Tibor, Szabó Adrienn és Szomszéd András képeivel.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány, feliratozott, fekete-fehér fényképpel illusztrált, díszes keretezéssel ellátott címfedéllel és hátlappal, feliratos könyvgerinccel, hiánytalan, jó állapotban.

Néhány aláíróról bővebben:

Albert Flórián (Hercegszántó, 1941. szeptember 15. – Budapest, 2011. október 31.) a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett magyar válogatott labdarúgó, az egyedüli magyar aranylabdás. Az 1950-es évek végétől az első kiemelkedő képességű hazai játékos. Pályafutása alatt végig, 1952-től 1974-ig a Ferencváros játékosa volt. Háromszor lett gólkirály, négyszer nyert magyar bajnokságot, egyszer Magyar Népköztársaság-kupát. A válogatottban a csatársor ünnepelt csillagává nőtte ki magát. 1967-ben nyerte el az Aranylabdát, az európai labdarúgás legfontosabb egyéni trófeáját.

Grosics Gyula (Dorog, 1926. február 4. – Budapest, 2014. június 13.), a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett magyar labdarúgó, az Aranycsapat "Fekete párduc" becenevet viselő kapusa. 1947 és 1962 között 86 alkalommal szerepelt a válogatottban. Játszott a később legendássá vált 1953-as, Anglia elleni, 6:3-ra végződő mérkőzésen és az 1952-es helsinki olimpián is, ahol a magyar csapat aranyérmet nyert.

Földes László /művésznevén Hobo/ (Újpest, 1945. február 13. –) Kossuth-díjas magyar bluesénekes, dalszerző, előadóművész és a Hobo Blues Band alapítója és énekese. 1968-ban írta meg első dalszövegét „Lakájdal” címen. Baksa-Soós János rajza és ötlete alapján elkészítette a Kex együttes első dalának szövegét „Csillagok, ne ragyogjatok” címen. Elkezdett az Olympia zenekarnak is szövegeket írni és velük együtt szerepelt Szőnyi G. Sándor "Súlyfürdő" c. tv-filmjében is. Fellépett a Kex műsoraiban, amiken a The Rolling Stones „I'm all right és a The spider and the fly” dalait énekelte angolul. 1972-ben Orszáczky Miklós kérésére nekikezdett „Az ördög álarcosbálja” című, Ausztráliában megjelent Syrius album dalai lefordításának. 1972-ben fellépett a Syriusszal az Egyetemi Színpadon, ahol filmbejátszásokkal adta elő saját versét, „Üdv márciusnak” cím alatt. 1976 júniusában kétszer is megnézte a The Rolling Stones koncertjét Zágrábban, majd egy évvel rá következett az első magyar nyelvű Rolling Stones estje a Fővárosi Művelődési Házban. Még két alkalommal fellépett ezzel az összeállítással, így ismerkedett meg Póka Egonnal, aki Gallai Péter, Závodi János, Köves Miklós, Bródy János, Brunner Győző, Molnár Tamás és Tolcsvay László társaságában segítette Hobót.

Előszó

Részlet a könyvből: "Futball már rég nincs Magyarországon, film néha még van. Ez is jó hír: valamelyik a kettő közül úgy látszik mindig lesz, és akkor csapat is lesz... legalább bennünk, ha már... Tovább

Előszó

Részlet a könyvből: "Futball már rég nincs Magyarországon, film néha még van. Ez is jó hír: valamelyik a kettő közül úgy látszik mindig lesz, és akkor csapat is lesz... legalább bennünk, ha már nem a pályán. "Én most már inkább a moziban szeretnék maradni - mondta az Aranycsapat vetítése után egy sokat látott drukker. Olyan moziban, ahol futballt játszanak a vásznon, igazi futballt, aranyfocit..." Majdnem ugyanakkor születtek ők, a film meg a foci, a múlt század hajnalán. Sok szörnyűség történt abban az évszázadban, de a mozi és a futball... talán ez volt a legszebb... a két játék egyformán tetszhet mennyben és pokolban. Volt egy csapat, folytatta a sokat látott drukker, de az ember úgy megkeseredett a szörnyű új magyar futballtól, hogy már csak a moziban hisz benne. Igen - feleltem neki - csak el kell indítani a vetítőgépet, és amint egy nagy filmjátékos, bizonyos Jean-Luc Godard mondja: "a fény hátbatámadja az éjszakát". Vissza
Tétel sorszám:
011

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Hátralévő idő:
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.


Leütési ár:
100.222 Ft Licitek száma: 56



Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!