Aukciós tétel adatai
[Budapest], 2007, Ringier Kiadó Kft. (Reálszisztéma Dabasi Nyomda Zrt.), 171 p. + [1] p., ill.
Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata
Tizenhárom magyar labdarúgó, Eperjes Károly színművész, Kárpáti György vízilabdázó, Szepesi György sportkommentátor és Puhl Sándor játékvezető által aláírt, dedikált példány.
Első kiadás. Életem a Fradi. Titkok az Aranylabda árnyékából. Írta: Albert Flórián. Szerkesztette és sajtó alá rendezte: Kiss László.
A kötetet a következő sportolók írták alá vagy dedikálták (közülük néhány többször is):
Dedikációk:
- Géczi István (Sajóörös, 1944. március 16. – Budapest, 2018. szeptember 10.) olimpiai ezüstérmes magyar labdarúgó, kapus, edző.
Dedikációja a címlapon olvasható: "Sportbarátsággal! Géczi István".
- Kárpáti György (Budapest, 1935. június 23. – Budapest, 2020. június 17.) a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett háromszoros olimpiai bajnok magyar vízilabdázó, edző.
Dedikációja az előlapon olvasható: "Flóri fantasztikus volt és lesz!".
- Szepesi György (Budapest, 1922. február 5. – Budapest, 2018. július 25.) magyar rádiós sportkommentátor, „az Aranycsapat tizenkettedik játékosa.
Dedikációja az előlapon olvasható: "A "Császár" emlékére".
Aláírások:
- Albert Flórián (Hercegszántó, 1941. szeptember 15. – Budapest, 2011. október 31.) sokác felmenőkkel rendelkező magyar válogatott labdarúgó, az egyedüli magyar aranylabdás, a Nemzet Sportolója.
Aláírása a borítófedélen, a címlapon, a 35., a 83. és a 137. oldalon látható.
- Buzánszky Jenő (Újdombóvár, 1925. május 4. – Esztergom, 2015. január 11.) a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett 49-szeres magyar válogatott labdarúgó, az Aranycsapat hátvédje, edző, sportvezető.
Aláírása a címlapon látható.
- Eperjes Károly (1954. február 17. –) Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
Aláírása a címlapon látható.
- Fenyvesi Máté (Jánoshalma, 1933. szeptember 19. – Budapest, 2022. február 17.) Európa-bajnoki bronzérmes válogatott magyar labdarúgó.
Aláírása a címlapon látható.
- Garai József (Pécs, 1932. október 25. – 2010. szeptember) labdarúgó, csatár.
Aláírása a címlapon látható.
- Grosics Gyula (Dorog, 1926. február 4. – Budapest, 2014. június 13.) a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett magyar labdarúgó, az Aranycsapat kapusa, 86-szoros magyar válogatott.
Aláírása a címlapon látható.
- Kű Lajos (Székesfehérvár, 1948. július 5. –) olimpiai ezüstérmes magyar labdarúgó.
Aláírása az előlapon látható.
- Lipcsei Péter (Kazincbarcika, 1972. március 28. –) magyar válogatott labdarúgó.
Aláírása az előlapon látható.
- Mészöly Kálmán (Budapest, 1941. július 16. – Budapest, 2022. november 21.) 61-szeres válogatott magyar labdarúgó, edző, a magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya.
Aláírása a címlapon és a 118. oldalon látható.
- Mucha József (Máza, 1951. október 25. –) magyar labdarúgó, edző.
Aláírása az előlapon látható.
- Novák Dezső (Ják, 1939. február 3. – Budapest, 2014. február 26.) kétszeres olimpiai bajnok magyar labdarúgó, hátvéd, edző.
Aláírása a címlapon látható.
- Nyilasi Tibor (Várpalota, 1955. január 18. –) magyar válogatott labdarúgó, támadó középpályás, edző.
Aláírása az előlapon látható.
- Puhl Sándor (Miskolc, 1955. július 14. – 2021. május 20.) magyar nemzetközi labdarúgó-játékvezető, ellenőr, sportvezető, televíziós szakkommentátor.
Aláírása az előlapon látható.
- Rákosi Gyula (Budapest, 1938. október 9. –) olimpiai és Európa-bajnoki bronzérmes labdarúgó, edző.
Aláírása az előlapon látható.
- Szűcs Lajos (Apatin, 1943. december 10. – Budapest, 2020. július 12.) olimpiai bajnok magyar labdarúgó, balfedezet, beállós, középpályás.
Aláírása az előlapon és a 164. oldalon látható.
Számos fekete-fehér és néhány színes képpel illusztrált, valamint tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta a Reálszisztéma Dabasi Nyomda Zrt.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány, feliratos címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratozott, illusztrációval ellátott, foltos, egy helyen sérült, kiadói borítófedélben.
A kötet egyik aláírójáról bővebben:
Albert Flórián (Hercegszántó, 1941. szeptember 15. – Budapest, 2011. október 31.) a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett magyar válogatott labdarúgó, az egyedüli magyar aranylabdás. Az 1950-es évek végétől az első kiemelkedő képességű hazai játékos. Pályafutása alatt végig, 1952-től 1974-ig a Ferencváros játékosa volt. Háromszor lett gólkirály, négyszer nyert magyar bajnokságot, egyszer Magyar Népköztársaság-kupát. A válogatottban a csatársor ünnepelt csillagává nőtte ki magát. 1967-ben nyerte el az Aranylabdát, az európai labdarúgás legfontosabb egyéni trófeáját.
Fülszöveg
Mint Kosztolányi fái, úgy tartoztam az Üllői úthoz. A rosszakaróim azt mondhatták, úgy álldogál Albert a Fradi-pályán, mint az Üllői úti fák, csak azoknak nincs csípőn a kezük. Hát igen, valóban...
Tovább
Fülszöveg
Mint Kosztolányi fái, úgy tartoztam az Üllői úthoz. A rosszakaróim azt mondhatták, úgy álldogál Albert a Fradi-pályán, mint az Üllői úti fák, csak azoknak nincs csípőn a kezük. Hát igen, valóban ott álldigáltam, még néha csípőn is volt a kezem, de két álldigálás között bemutattam néhány cselt, rúgtam néhány gólt, szereztem némi örömöt több százezer futballbarátnak. Nekem a Fradi-pálya jelentett mindent, én, a vidéki kissrác, ott lehettem-lettem valaki. Jó sorsom oda vezényelt, mert valahol fenn úgy döntöttek rólam, hogy a Ferencváros legyen az életem.
Örömök értek, csalódások - még vén fejjel is -, barátok hagytak el, de talán nem túlzás, ezrek jártak miattam meccsre. Ez volt a bázis, a futballanyaföld, ahová, mint a fel-feldobott kő, mindig visszahulltam.
Számtalan cikket írtak rólam, sőt könyveket is - még talán jót is -, ám túl közel még soha senkit nem engedtem magamhoz. Most, negyven évvel az Aranylabda csodája után, elérkezettnek láttam az időt, hogy az eddigieknél többet mutassak meg magamból, életemből, jó meg rossz meccseimből, hajdani s mai ünnep- és hétköznapjaimból. Remélem, nem lesz unalmas.
Vissza