Ráth-Végh István: A Sátán és cimborái

Védőborítós példány

Ráth-Végh István
Fővárosi Könyvkiadó (Budapest)
Kiadói félvászon kötés , 243 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm
2024-07-21 20:00

[Budapest], [1948], Fővárosi Könyvkiadó (Fővárosi Nyomda Rt.), 243 p. + [8] t.: ill.

Első kiadás. A sátán és cimborái. Írta: Ráth-Végh István.
Nyolc fekete-fehér képmelléklettel illusztrált, valamint elöljáró beszéddel és tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta a Fővárosi Nyomda Rt.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, több színnel feliratozott, illusztrált, fülszöveges, kiadói borítófedélben.
A sátán és cimborái c. kötetében a szerző "...Elvezeti az olvasót Belzebub birodalmába, betekintést nyújt az ördögimádó felekezetek misztikus szertartásaiba, ismerteti a démonológia világirodalmi figuráit, Faustot és a Kékszakállú herceget, leleplezi a titokzatos pokoligázó könyveket, bő fejezetben számol be az emberiség egyik leggonoszabb eltévelyedéséről, a boszorkányperekről, megmutatja az inkvizíció kínzókamráit s végül néhány nevezetes boszorkányper történetével fejezi be könyvét, amely e nemben a legjobbak egyike..." - (Színház, 1948. június 01./4. évfolyam/23. szám).
A kötet szerzője, Ráth-Végh István (Budapest, 1870. november 23. – Budapest, 1959. december 18.) író, művelődéstörténész, jogász, táblabíró, ügyvéd. Adatgazdag, fanyar, szatirikus-humoros stílusban megírt kultúrtörténeti könyvei széles körben ismertté tették a szerzőt Magyarországon. A második világháború után több művét a kultúrtörténeti adatok és információk megtartásával az ifjúság számára is olvashatóvá téve újra megjelentette.

Ördögidézés, varázslás, fekete mágia, boszorkányhit fontos kiegészítő részei a kultúrtörténetnek. És már csak azért is számot kell róluk adnom, mert egyben az emberi hiszékenységnek is szemléltető... Tovább

Ördögidézés, varázslás, fekete mágia, boszorkányhit fontos kiegészítő részei a kultúrtörténetnek. És már csak azért is számot kell róluk adnom, mert egyben az emberi hiszékenységnek is szemléltető példatárai. Mondanom sem kell, hogy miután csakis kultúrtörténeti szempontból idézem tetemre a sátánt és cimboraságát, egyáltalán nem érintem az egyházak tanításait a Gonoszról. Más a dogma és más a babona. Nincs az a tan, amelyet ki ne forgathatna a tudatlanság és amellyel vissza ne lehetne élni tudatosan. Nem véletlen, hogy könyvem a spiritizmus megszületésének századik évfordulóján kerül az olvasó kezébe. Tisztelem a spiritizmus erkölcsi tanításait, ám ha az új tan új utakon halad is, itt-ott régi babonák bogáncsa tapad a sarujához. Spiritiszta olvasóimat arra szeretném rábeszélni, hogy mielőtt mediumitással magyaráznák a fekete mágiáról, boszorkánypróbákról, éjszakai repülésekről, farkassá változó emberekről, mi egyébről ránk hagyományozott történeteket, előbb szánják rá a fáradságot és győződjenek meg róla: egyátalán igazak-e a hírek, amelyeket a régi ember pokoljáró fantáziája összekrónikázott. Ezekről a maguk helyén részletesebben számolok majd be és igyekszem a kazalnyi pelyva közül kiszitálni, ami kevés tiszta búza akad benne. Ha ugyan akad. Budapest, 1948. május. Ráth-Végh István. Vissza

Ebben a könyvben a sátánra és cimboraságára vonatkozó hiedelmeket dolgozza fel a szerző, egyéni stílusának ismert művészetével.
Elvezet a pokolba, ahol a demonológia szerint Belzebub... Tovább

Elvezet a pokolba, ahol a demonológia szerint Belzebub szervezett birodalmon uralkodik: vannak miniszterei, diplomáciája, arisztokráciája, sőt hadserege is: 6666 légió, mindegyikben 6666 ördög. Elmondja a világ legősibb házasságtörésének történetét, amelyet Ádám követett le Lilith-tel, a szép asszonyördöggel. Betekintünk a régi ördögimádó felekezetek szertartásaiba, sőt elénk tárulnak a mai ördögimádóknak, a satanisták és luciferisták szektáinak titkai. Nyomon követjük a sátánt, amint itt a földön jár szerelmi kalandok után, mint incubus és succubus. Izgalmas dráma következik: Urbain Grandier, az aranyszámú pap kálváriája, akit a babona és a kisvárosi klikk gonoszsága máglyára küldött. Két legendás alak lép elénk a valóság köntösében: Faust és a Kékszakállú herceg. Vissza

Előljáróban5
Ördög és pokol7
Az ördögimádók17
A szerelmes ördög34
Ördögi történetek45
Urbain Grandier és a louduni-i ördöghajsza57
Faust. A valódi és a legendás87
A magyar Faust103
Simon mágustól Medici Katalinig115
A Kékszakállú herceg125
A pokoligázó tudományok135
Halottidézés153
A boszorkányüldözés161
A bűnlajstrom175
A bíró előtt210
Boszorkányperek220
270

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
71.100 Ft Licitek száma: 121