Benedek Elek író autográf levelezőlapja Czékus László evangélikus lelkész úr részére.
Benedek Elek kézzel írt levele Czékus László evangélikus lelkész részére, 1887. január 4-i budapesti és 6-i kölcsei postai bélyegzéssel ellátott levelezőlapon,
a levelezőlap hátoldalán, a kézzel írt szöveg alatt Benedek Elek író tollal írt aláírásával.Az Ország Világ c. lap kedvezményes áron való előfizetésével kapcsolatos levél szövege a következő:
"Tisztelendő Úr, Becses levele következtében szíves készséggel megküldöm önnek az „Ország Világ”-ot azon a kedvezményes áron, melyben a „P. H.” és az „E-s” előfizetői részesülnek. Az előfizetési összeget kérem csak a „Budapesti Hirlap”-hoz küldeni.
Kiváló tisztelettel:
Budapet 886 dec. 30. Benedek Elek,
mint az „Ország Világ” f-szerkesztője"
.
14 cm x 9 cm nagyságú, kézzel írt és címzett, foltos postai levelezőlap hiánytalan állapotban.
Az Ország-Világ a kiegyezés utáni időszak egyik legjelentősebb magyarországi folyóiratának számított, ami 1879 és 1938 között Budapesten jelent meg. Témáját tekintve nagyon széleskörű volt, foglalkozott történelemmel, művészettörténettel, társadalomtudománnyal, technikával, valamint állandó kritikai és szépirodalmi rovatokkal is rendelkezett. Benedek Elek 1886-ban vette át a lap szerkesztését és átalakította annak szerkezetét. Elindításra került több az olvasók széles körű igényeit kielégíteni kívánó kisebb rovat, valamint egyre nagyobb figyelmet kapott az irodalom. Az 1880-as évek második felére a lap fokozatosan átalakult szépirodalmi folyóirattá.
A levelezőlapot írta,
Benedek Elek (1859. szeptember 30. - 1929. augusztus 17.) író, mesegyűjtő- és meseíró, újságíró, szerkesztő, országgyűlési képviselő, „a nemzet nagy mesemondója”. 1889-ben részt vállalt a Pósa Lajos által indított első irodalmi értékű, hazafias szellemű gyermeklapnak "Az Én Újságom"-nak a szerkesztésében. Sebők Zsigmonddal együtt szerkesztője volt a "Jó Pajtás" c. közkedvelt és nagy példányszámú gyermeklapnak. Nagy életművel rendelkező, közismert és népszerű szerző. Verseket, színdarabokat, ifjúsági- és leányregényeket, történelmi és irodalomtörténeti műveket, meséket, meseregényeket, verses mondókákat, népszerűsítő helytörténeti népies kiadványokat is írt.
A levelezőlap címzettje,
Czékus László evangélikus lelkész. Rozsnyón segédlelkészként, azt követően Kölcsén, majd Abaúj-Szántón lelkészként működött. Tagja volt a lelkészek tanuló fiait segélyző egyesületnek.