Budapest, 1964, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen), 222 p. + [1] p. + [16] t.: ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Nagy emberek élete c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Szerkeszti: F. Kemény Márta.
Ezüstpáncélos Johanna. Jeanne D'Arc élete. Írta: Erdődy János.
A címlapon a szerző, Erdődy János tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Sz. L.-nak kézcsókkal Erdődy János".
A címlapot Szántó Tibor tervezte. 16 fekete-fehér, feliratozott képtáblával illusztrált, valamint az idegen nevek kiejtésének jegyzékével, a mű ismertetőjével és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta az Alföldi Nyomda, Debrecenben.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratozott, illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, illusztrált hátlappal, hiánytalan, jó állapotban.
"...Erdődy János írásának erénye, hogy elbeszélő, krónikás stílusával a középkor hangulatát tükrözi. Sok eseményt ír le időrendben, kevés párbeszédet alkalmaz, mert meggyőződése, hogy évszázadok távlatából kockázatos megeleveníteni történeti személyek érzéseit, gondolatait, inkább tetteikkel kell a szépírónak is foglalkoznia..." - (Körtés Júlia - Könyvtáros, 1964. november 01./14. évfolyam/11. szám).
A szerző, Erdődy János (Budapest, 1909. április 2. – Szigliget, 1996. március 23.) író, műfordító. Kezdetben a Népszava c. folyóiratban jelentek meg cikkei, majd 1948-tól a lap kulturális rovatvezetőjeként működött. Később politikai okokból nem publikálhatott, csak 1957-ben tért vissza az irodalmi életbe. Ezt követően érdeklődése a történelmi regények felé fordult.
"Elindult egy leány... és eljutott a rongyos király trónusához... Ő tett koronát a király fejére... Aztán új csatákra övezte fel kardját..." Johanna ez a leány, Jeanne d'Arc, a francia nép szentnek tisztelt hőse, akit hazaszeretete és fanatizmusa emberfeletti cselekedetre tett képessé. Az ő történetét, melyet a fenti idézet oly jól jellemez, már sok író feldolgozta regényében, életrajzban, drámában. De Erdődy János regényes életrajza megint új alakban állítja elénk Ezüstpáncélos Johannát. Izgalmas ez a történelmi tabló, s izgalmas az életregény.