Poschinger jelzett szecessziós irizált lüszteres lila üveg váza 20. század első fele 27 cm

Méret: 27 cm x 12 cm

27x12 cm

Hibátlan állapotú Poschinger szecessziós nagyméretű üveg váza a 20. század első feléből. Jelzett darab, oldalán papíretikettel: "von Poschinger Glasmanufaktur seit 1568 Handmade in Germany" felirattal. Fújt és kézzel formázott, lüszteres valamint nehézfém oxiddal irizált kék - sárga - lila színekben. Az irizált (a görög „szivárvány” szóból) réteg színjátszó fémes hatású fényjátékot eredményez a felületen. Különleges alakú váza hosszirányban erősen nyújtott testtel, talprészén lapított gömbformával és ötös tagolású, kihajló hullámos peremmel. Impozáns mérete ellenére légies megjelenésű köszönhetően karcsúsított és arányos vonalvezetésének. Letisztult, a felületi szín és fényhatásnak teret engedő formavilágot képviselő üveg váza. Rendkívül dekoratív, a kor stílusát és hangulatát tükröző, reprezentatív szecessziós váza. Exkluzív gyűjteményes darab.

A Poschinger az egyetlen német üveggyártó, amely egyedi gyártásra szakosodott, és az egyik legrégebbi családi vállalkozás az iparágban. A család által megvásárolt első üvegöntöde története egészen... Tovább

A Poschinger az egyetlen német üveggyártó, amely egyedi gyártásra szakosodott, és az egyik legrégebbi családi vállalkozás az iparágban. A család által megvásárolt első üvegöntöde története egészen 1568-ig nyúlik vissza, és azóta tizenöt nemzedék fia irányították a vállalkozást. Az idők során a Poschinger család megőrizte hírnevét a világ legszebb szecessziós üvegeinek megalkotójaként. Minden, amit alkotnak, kézzel készül, és a homokfúvott „P” a Poschinger számára az a fémjel, amely az egyes darabok hitelességét jelzi. Vissza
101

Kikiáltási ár:
78.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
220.000 Ft Licitek száma: 18