Poschinger "Jack in the Pulpit" jelzett zománcfestett kék üveg váza 20. század vége

Alkotó, tervező
Baron von Poschinger
Méret: 18 cm x 11 cm

18x11 cm

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott, kézi zománcfestéssel díszített Poschinger üveg váza a 20. század végéről. 1994-ben Poschinger által tervezett és gyártott és "Lisa" művésznéven dekorált üveg váza. Jelzett alkotás: "Lisa B. / Poschinger 1994" felirattal. Gömb formájú üveg váza csavart, kiszélesedő felső széllel. Szatén üvegből készült, enyhén irizáló felülettel. Bájos kézzel festett motívumok díszítik, téli tájban ábrázolt házakkal és csillagos éggel. "Jack-in-the-Pulpit" elnevezés a váza formájára utal, amelynek jellemzője az elöl lehúzott gallér, hátul pedig megemelkedett peremrész. Nevét a hasonló alakú és azonos nevű virág ihlette.

A Poschinger az egyetlen német üveggyártó, amely egyedi gyártásra szakosodott, és az egyik legrégebbi családi vállalkozás az iparágban. A család által megvásárolt első üvegöntöde története egészen... Tovább

A Poschinger az egyetlen német üveggyártó, amely egyedi gyártásra szakosodott, és az egyik legrégebbi családi vállalkozás az iparágban. A család által megvásárolt első üvegöntöde története egészen 1568-ig nyúlik vissza, és azóta tizenöt nemzedék fia irányították a vállalkozást. Az idők során a Poschinger család megőrizte hírnevét a világ legszebb szecessziós üvegeinek megalkotójaként. Minden, amit alkotnak, kézzel készül, és a homokfúvott „P” a Poschinger számára az a fémjel, amely az egyes darabok hitelességét jelzi. Vissza
099

Kikiáltási ár:
68.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
68.100 Ft Licitek száma: 1