Kosztolányi Dezső: Mák (aláírt példány)

Kosztolányi Dezső új versei

Kosztolányi Dezső
Tevan-kiadás (Békéscsaba) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 81 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm
2024-02-25 20:00

Békéscsaba, 1916, Tevan (Tevan Adolf Könyvnyomdája, Békéscsaba), 81 p. + [3] p.

Szerző által aláírt példány. Első kiadás. Mák. Kosztolányi Dezső új versei.
A címlapon a szerző, Kosztolányi Dezső tollal beírt, jó olvasható aláírása látható.
Könyvhirdetéssel és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta a Tevan Adolf Könyvnyomdája, Békéscsabán.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.
"...A Mák, Kosztolányi legújabb verseskötete, a költő minden eddigi erényével és gazdagságával teljes és mégis új benne valami: a tökéletes érettség, amely az ősz sokszínűségével és néhol nyugalmával is ragyog ebben az uj magyar verseskönyvben..." - (J. Gy. - Délmagyarország, 1917. január 28./6. évfolyam/22. szám).
A kötet szerzője, Kosztolányi Dezső (Szabadka, 1885. március 29. – Budapest, 1936. november 3.) író, költő, műfordító, kritikus, esszéista, újságíró, a Nyugat első nemzedékének kimagasló formaművésze, a XX. századi magyar széppróza és líra egyik legnagyobb alakja. Első írását a "Budapesti Napló" közölte. A budapesti egyetem magyar-német szakán folytatta tanulmányait. 1904-ben beiratkozott a bécsi egyetemre, ahol Hegel filozófiájáról, Grillparzerről és Schillerről hallgatott szemináriumokat. Írásait a "Szeged és Vidéke", a "Bácskai Hírlap", a "Budapesti Napló" közölte. "A Hét" rendszeresen publikálta verseit, műfordításait és kritikáit. A kommün bukása után az "Új Nemzedék" c. szélsőjobboldali lapnál helyezkedett el. Rákosi Jenőt Kosztolányi követte a Magyar PEN Club elnöki tisztségében. Halálának évében a "Nyugat" különszámmal adózott emlékének, amelyben Babits Mihály rehabilitálta fiatalkori barátját és művésztársát.

Ének Virág Benedekről3
Bús pesti nép6
Szonett azokhoz, akik még húsz évesek7
Ó régi kávéház9
Szeszélyes akkordok a holdról12
Pléhkoszorú15
Lánc, lánc, eszterlánc16
Séta a városon kívül, vidéken18
Ének régi dolgokról és egy régi fájdalomról20
Nem szabad feledni24
Sötét, nehéz tavaszi ég25
Bácskai rajz27
Mély éjeken28
Egy uj poéta panasza a régi holdban30
Délutáni meditáció32
Keserű ének34
Mérgek litániája35
A jó hold36
Skála38
Hideg41
Kis, kósza vágyak43
Csatakos virradat44
Rózsa46
A rosz élet49
Egy kézre vágyom52
Akarsz-e játszani?53
Reggeli55
A jó élet57
Csendes, ünnepi óda az élethez59
Hatalmas ősz61
Limlomok63
Öcsém65
Arckép67
Alázatos, fiúi fohász az aggokhoz69
Ádám71
Régi iditt 1895-ben72
Óda74
Őszi síp77
Szentbeszéd79
Unalom81
116

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
156.000 Ft Licitek száma: 62