Daum Nancy jelzett szecessziós üveg váza 20. század eleje 50 cm

Méret: 50 cm x 14 cm
2023-11-26 20:00

50x14 cm

Hibátlan állapotú, jelzett Daum Nancy szecessziós üveg váza bordó-sárga színben a 20. század elejéről. Nagy méretű porüveg technikával készített impozáns díszváza, amely technika egyike volt a Daum fivérek által számos újonnan kifejlesztett és szabadalmaztatott eljárásainak. Ezzel olyan üvegalkotásokat hoztak létre, amelyeket még forró állapotukban színes porüvegben hengereltek, ami foltos külső vagy közbenső réteget alakított ki a felületen. A szecessziós stílusú Daum Nancy üveg alkotások a művészeti korszak kiemelkedő képviselői voltak, amelyen a virágok, a finom színek, a szabadon folyó vonalak és kontúrok egyszerre akár több üvegtechnikai eljárást ötvöző (cameo faragás, zománcozás, savas maratás) dísztárgyakon jelentek meg. Jelzett, minden művészi Daum üveg vázára jellemző " Daum Nancy " aláírással és Lotaringia keresztjével. Talpán a fújás helye kicsiszolva és mattítva. Igazi gyűjtői darab.

Megtekintés más weboldalon.

Megtekintés más weboldalon.

A Daum egy kristálystúdió a franciaországi Nancy városában, amelyet 1878-ban alapított Jean Daum (1825–1885). Fiai, Auguste Daum (1853–1909) és Antonin Daum (1864–1931) felügyelték növekedését a... Tovább

A Daum egy kristálystúdió a franciaországi Nancy városában, amelyet 1878-ban alapított Jean Daum (1825–1885). Fiai, Auguste Daum (1853–1909) és Antonin Daum (1864–1931) felügyelték növekedését a virágzó szecessziós időszakban. A Daum egyike az egyetlen kristálygyártónak, amely a pâte de verre (üvegpaszta) eljárást alkalmazza műüvegekhez és kristályszobrokhoz, egy olyan technikát, amelyben a zúzott üveget tűzálló formába csomagolják, majd kemencében olvasztják. Vissza
029

Kikiáltási ár:
320.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
460.000 Ft Licitek száma: 17