Aukciós tétel adatai
Budapest, 1938, Szerzői kiadás (Váci Kir. Orsz. Fegyintézet Könyvnyomdája), 159 p.
Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Ipari Béke Angliában. Írta: Dr. Csánk Béla miniszteri o. tanácsos.
A címlapon a szerző, Dr. Csánk Béla tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Tichy Kálmán őméltóságának őszinte nagyrabecsüléssel Csánk Béla".
A dedikáció címzettje, Tichy Kálmán (Rozsnyó, 1888. október 31. – Budapest, 1968. október 23.) grafikus, író és néprajzkutató, a Rozsnyói Bányászati Múzeum igazgatója, majd a Szlovák-Magyar Kultúr Egyesület gömöri körzetének titkára. A művészet mellett néprajzi kutatással és gyűjtéssel is foglalkozott, anyagát a Néprajzi Múzeum adattára őrzi. Írásai többek között a Magyar Minerva, a Képes Újság, a Napkelet, a Pásztortűz és a Tükör hasábjain jelentek meg. Főleg szecessziós jellegű grafikai munkái voltak jelentősek.
Dr. Lázár Andor ny. m. kir. igazságügyminiszter előszavával és a forrásmunkák jegyzékével kiegészített kötet. A címlap utáni első lapon Tichy Kálmán tollal írt tulajdonosi szignója látható. Nyomtatta a Váci Kir. Orsz. Fegyintézet Könyvnyomdája.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratos címfedéllel, feliratozott, javított könyvgerinccel, megerősített címlappal, egy javított lappal, nedvességtől hullámos lapszélekkel, feliratozatlan, egy helyen sérült hátlappal, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Csánk Béla (Beregszász, 1900. július 9. – Budapest, 1984. május 26.) jogász. Tanulmányai befejeztével a pestvidéki királyi törvényszéken lett bírósági jegyző. 1933-tól bírósági titkárként, majd az Igazságügyminisztérium munkatársaként dolgozott. 1942-ben miniszteri tanácsosi címet és jelleget kapott. 1946-ban kinevezték a nemzetközi osztály megbízott vezetőjének, majd 1950-ben osztályvezetőjének. Később pedig a törvényelőkészítő osztály főelőadójaként tevékenykedett.
Előszó
A társadalmi és nemzeti együttélés fejlődő formái folyton erősebb és erősebb szálakkal fűzik össze a régmúlt időkben egyedülálló életet élt embereket. Az életigények kielégítését mások munkája szerzi meg számukra, s mi a magunk munkájával mások életigényeit igyekszünk kielégíteni. Az egymásrautaltság a legjellemzőbb tulajdonsága a ma társadalmi és gazdasági életének, melyben az életigények növekedése és sokoldalúsága folytán az egymásért dolgozás nagy emberi gondolata a munkamegosztás alakjában jelenik meg.
Ebben az egymásra utaltságban a mások számára végzett munka jelentősége rendkívül nagy, hiszen úgyszólván mindig mások számára dolgozunk. Természetes tehát, hogy ennek a mások számára végzett munkának az igazságos értékelése és jutalmazása adhatja csak meg a társadalmakba és nemzetekbe tömörült emberiség életének szociális nyugalmát és az igazságosság érvényesüléséből eredő lelki békéjét.
Magyarországnak mai nehéz helyzetében, melyben belső megerősödése fokozott jelentőségű - mert ebben rejlik a jövő nagyságának titka - különös gondot kell fordítani a munka megbecsülésére, helyes értékelésére és igazságos jutalmazására.
Vissza