Pilinszky János/Schaár Erzsébet: Tér és kapcsolat (Pilinszky János által dedikált példány)

Schaár Erzsébet
Pilinszky János
Erdélyi János
Balla Demeter
Gulyás János
Kovács Ferenc
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói ragasztott kemény papírkötés , 76 oldal
Méret: 27 cm x 19 cm
ISBN: 963-270-095-3
2023-10-22 20:00

Budapest, 1975, Magvető Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda, Bp.), [72] p., ill.

Pilinszky János által dedikált példány. Első kiadás. Tér és kapcsolat. Schaár Erzsébet / Pilinszky János.
Az előlapon Pilinszky János költő tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "A.-nak őszinte szeretettel János"
Schaár Erzsébet (1908-1975) Munkácsy-díjas szobrászművész alkotásait bemutató művészeti album Pilinszky János verseivel. Fekete-fehér, egész oldalas fényképekkel gazdagon illusztrált kötet. A fényképeket Balla Demeter, Gulyás János és Kovács Ferenc készítette. A könyvet Erdélyi János tervezte.
Kiadói ragasztott kemény papírkötésben lévő példány feliratozatlan, Schaár Erzsébet szobráról készült képpel illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, Schaár Erzsébet szobráról készült fekete-fehér fotóval illusztrált, fülszöveggel kiegészített, jó állapotú kiadói borítófedélben.
A kötet dedikálója Pilinszky János (Budapest, 1921. november 27. – Budapest, 1981. május 27.) a huszadik század meghatározó magyar költője. A Nyugat irodalmi folyóirat negyedik, az Újhold köré csoportosult írónemzedékének a tagja, az Újhold társszerkesztője (1946-48). Líráját a vallásos lelkiség, a kifejezés-gazdagság és a mély humanizmus jellemzi.
"Schaár Erzsébet székesfehérvári kiállítása megnyitóján hangzottak el Pilinszky János e szavai: »művei valahol a mélyben egybevágnak saját művészi-emberi igyekezetemmel«. A képzőművész és a költő kivételes rokonsága — mely a szobrász halálával nem szakadt meg, hanem véglegessé pecsételődött — hívta életre Schaár Erzsébet és Pilinszky János közös Magvető-albumát, Tér és kapcsolat címmel." (Élet és Irodalom, 1975/37. sz., 10.)

A székesfehérvári múzeum termeiben Schaár Erzsébet egy utcát épített fel, illetve a városi élet legfontosabb színterének, az utcának plasztikai szimbólumát. Ajtók, ablakok, falak, kirakatok... Tovább

A székesfehérvári múzeum termeiben Schaár Erzsébet egy utcát épített fel, illetve a városi élet legfontosabb színterének, az utcának plasztikai szimbólumát. Ajtók, ablakok, falak, kirakatok váltogatják egymást, mindegyiben, mindegyik előtt egy emberi arccal, alakkal vagy az emberi jelenlét emlékével.
Pilinszky János versei értelmezik, magyarázzák, kiegészítik a szobrokat - két művész, két művészet kivételesen harmonikus találkozásának lehetünk tanúi e könyvben. Vissza
161

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
61.000 Ft Licitek száma: 38