Budapest, 1970, Kossuth Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda, Bp.), 271 p. + [4] p. + 1 mell. (üdvözlőkártya borítékban)
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Eszménk erejével. Írta: Aczél György.
Az első előzéken a szerző, Aczél György tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Kaesz Katókának szeretettel, barátjától Aczél Györgytől"
A dedikáció címzettje: Lukáts Kató (1900-1990) grafikus, illusztrátor, a 20. századi hazai alkalmazott grafika elismert művésze, a gyomai Kner Nyomda és a békéscsabai Tevan Nyomda grafikusa, a Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó állandó munkatársa, Kaesz Gyula Kossuth-díjas építész felesége.
Kötetvégi tartalomjegyzékkel. Nyomtatta a Zrínyi Nyomda, Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, átlátszó műanyag kiadói borítófedélben.
Különálló, egyedi melléklet: egy Aczél György által tollal aláírt, nyomtatott újévi üdvözlőkártya (mérete: 10,5x6,5 cm) egy "Kaesz Katóka" részére géppel címzett papírborítékban.
A kötet szerzője Aczél György (Budapest, 1917. augusztus 31. – Bécs, 1991. december 6.) kommunista politikus, a Kádár-korszak legfőbb kultúrpolitikusa, a kulturális élet ideológiai irányítója, az Országos Közművelődési Tanács elnöke, a hírhedt "három T" (tiltott, tűrt, támogatott) politikai irányelvének kidolgozója.
Kulturális és ideológiai életünk néhány időszerű kérdése
Az MSZMP KB Politikai Akadémiáján elhangzott beszéd. 1968. április
Előadásomban a teljesség vagy akár csak a kerekség igénye nélkül a kulturális élet, a művelődéspolitika néhány kérdésével kívánok foglalkozni, megosztva önökkel Kultúrpolitikai gondjaikat. Úgy gondolom, szükséges e nézetek kifejtése és összehangolása, mert gazdagodó szellemi életünk előtt a minduntalan változó világhelyzet és hazai életünk fejlődése új és új kérdéseket vet fel, új és új jelenségeket produkál - többnyire pozitív, de nemritkán negatív előjellel.
Szeretném előrebocsátani, hogy előadásomban nem mindenről lesz szó, ami - tágabb értelemben - a témához tartozna. Ilyen az oktatás kérdése.