Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild 1-24.

Erzherzog Rudolf
Franz von Hauer
Julius Hann
Anton von Kerner
Karl Lind
Georg Niemann
Friedrich Schlögl
Ludwig Speidel
Kaiserlich-Königlichen Hof- und Staatsdruckerei (Bécs)
Korabeli félbőr sorozatkötés , 12.612 oldal
Sorozatcím: Die Österreichisch-Ungarische Monarchie in Wort und Bild
Kötetszám: 1-24
Méret: 28 cm x 21 cm
2023-12-10 20:00

Wien [Bécs], 1886-1902, Druck und Verlag der kaiserlich-königlichen Hof- und Staatsdruckerei, CCXX p. + [9] p. + 12496 p. + [18] t., ill. + 1 mell. (hasonmás) (összevont oldalszámozás)

Első kiadás. Die österreichisch-ungarische Monarchie in Wort und Bild 1-24. Auf Unregung und unter Mitwirkung Seiner kaiserlichen und königlichen Hoheit des durchlauchtigsten Kronprinzen Erzherzog Rudolf. / Az Osztrák-Magyar Monarchia irásban és képben 1-24. Rudolf trónörökös főherczeg ő császári és királyi fensége kezdeményezéséből és közreműködésével. Teljes sorozat különálló egységes kötetekben.

1. kötet: Wien und Niederösterreich, 1. Abtheilung: Wien. / Bécs és Alsó-Ausztria. 1. szakasz: Bécs. A gerinc foltos. Bécs, 1886. VIII p. + 326 p., ill.
2. kötet: Übersichtsband. 1. Abtheilung: Naturgeschichtlicher. / Áttekintés. 1. szakasz: Természetrajzi rész. A kötetbe található egy 1886-os kiadási évvel ellátott címlap is. Az egyi lap sérült (259-260. p.). Bécs, 1887. VI p. + [2] p. + 328 p., ill.
3. kötet: Übersichtsband. 2. Abtheilung: Geschichtlicher Theil. / Áttekintés. 2. szakasz: Történelmi rész. Bécs, 1887. VIII p. + 156 p., ill. + 1 mell. (hasonmás)
4. kötet: Wien und Niederösterreich, 2. Abtheilung: Niederösterreich. / Bécs és Alsó-Ausztria. 2. szakasz: Alsó-Ausztria. Bécs, 1888. VIII p. + 360 p. + [1] t., ill.
5. kötet: Ungarn. Band I. / Magyarország. I. rész. Bécs, 1888. XII p. + 528 p. + [1] t., ill.
6. kötet: Oberösterreich und Salzburg. / Felső-Ausztria és Salzburg. Bécs, 1889. XII p. + 604 p. + [2] t., ill.
7. kötet: Steiermark. / Stájerország. Bécs, 1890. VIII p. + 412 p. + [1] t., ill.
8. kötet: Kärnten und Krain. / Karinthia és Krajna. Bécs, 1891. X p. + 508 p. + [2] t., ill.
9. kötet: Ungarn. II. Band. / Magyarország. II. rész. Bécs, 1891. XII p. + 658 p. + [1] t., ill.
10. kötet: Das Küstenland (Görz, Gradiska, Triest und Istrien). / Az Osztrák Tengermellék (Görz, Gradisca, Trieszt és Isztria). Bécs, 1891. IX p. + [1] p. + 372 p., ill.
11. kötet: Dalmatien. / Dalmáczia. Bécs, 1892. VII p. + [1] p. + 352 p. + [1] t., ill.
12. kötet
: Ungarn. Band III. / Magyarország. III. rész. Néhány lap foltos. Bécs, 1893. XII p. + 604 p. + [1] t., ill.
13. kötet: Tirol und Vorarlberg. / Tirol és Vorarlberg. Bécs, 1893. XII p. + 600 p. + [1] t., ill.
14. kötet: Böhmen. 1. Abtheilung. / Csehország. 1. szakasz. Bécs, 1894. 618 p. + [1] t., ill.
15. kötet: Böhmen. 2. Abtheilung. / Csehország. 2. szakasz. Bécs, 1896. XVIII p. + 680 p. + [1] t., ill.
16. kötet: Ungarn (IV. Band). / Magyarország. IV. rész. A kötet néhány lapja foltos. Bécs, 1896. IX p. + [1] p. + 602 p., ill.
17. kötet: Mähren und Schlesien. / Morvaország és Szilézia. A címfedél sérült. Bécs, 1897. XIV p. + 730 p. + [1] t., ill.
18. kötet: Ungarn (V. Band) (1. Abtheilung). / Magyarország. V. rész. 1. szakasz. Bécs, 1898. IX p. + [1] p. + 446 p., ill.
19. kötet: Galizien. / Galiczia. A könyvgerinc felső szélén egy apróbb sérülés található. Bécs, 1898. XVI p. + 890 p. + [2] t., ill.
20. kötet: Bukowina. / Bukovina. A könyvgerincen apróbb sérülés található. Bécs, 1899. VIII p. + 532 p. + [1] t., ill.
21. kötet: Ungarn (V. Band) (2. Abtheilung). / Magyarország. V. rész. 2. szakasz. Bécs, 1900. IX p. + [1] p. + 482 p., ill.
22. kötet: Bosnien und Hercegovina. / Bosznia és Herczegovin. Bécs, 1901. IX p. + [1] p. + 516 p. + [1] t., ill.
23. kötet: Ungarn (VI. Band). / Magyarország. VI. rész. A kötet néhány lapja foltos, a hátlap felőli előzéklap sérült. Bécs, 1902. XII p. + 598 p., ill.
24. kötet: Croatien und Slavonien. / Horvát- és Szlavonország. Bécs, 1902. X p. + [2] p. + 594 p. + 16 p., ill.

Német nyelvű, gótbetűs kiadás. 18 színes, feliratozott, hártyapapírral védett képtáblával és szövegközti, fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált, valamint egy kihajtható hasonmás melléklettel, illetve kép- és tartalomjegyzékkel kiegészített kötetek. Néhány kötet hátlap felőli előzéklapjának belső oldalán kereskedelmi címke látható.
Korabeli félbőr sorozatkötésben lévő kötetek feliratozatlan, aranyozott, mintás címfedéllel, aranyozott feliratozású, dúsan aranyozott, néhány kötet esetében kopott könyvgerinccel, mintás előzéklapokkal, részben színezett lapélekkel, feliratozatlan, aranyozott, mintás hátlappal.

"...A Rudolf trónörökös által kezdeményezett és szerkesztett Die Österreichisch-Ungarische Monarchie in Wort und Bild (ÖUMWB) és az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és Képben (OMMIK) 1885-1902 között jelent meg. Gigantikus mű, német és magyar nyelvű változata egyaránt körülbelül tizenkétezer oldal terjedelmű. A magyarok (pontosabban: a magyarországiak) benne voltak a vállalkozásban mint a bemutatás tárgya, mint a Monarchia jelentős része, mint az egyik „birodalomfél”, másfelől mint a kötetsorozat egyik kiadója, finanszírozója Ausztria (a Birodalmi Tanácsban képviselt királyságok és országok) mellett. A megjelent kötetek közül a német nyelvű sorozat huszonnégy kötetéből „közös” volt három kötet (két Bevezetés, egy Bosznia-Hercegovina), az osztrák „birodalomféllel” foglalkozott tizenhárom kötet, a magyarral hét + egy kötet (a + egy volt Horvátország)..." - írta a műről Hofer Tamás (Néprajzi értesítő, 2009./91. évfolyam/109. p.).

Az osztrák-magyar monarchia idejébe viszi az olvasót a gazdag összeállítású és fotókkal díszített kiadvány. Megismerhetjük a "tengerparti" monarchiát, Isztriát és Triesztet is. Az irodalom és a... Tovább

Az osztrák-magyar monarchia idejébe viszi az olvasót a gazdag összeállítású és fotókkal díszített kiadvány. Megismerhetjük a "tengerparti" monarchiát, Isztriát és Triesztet is. Az irodalom és a művészetek is fontos szerephez jut. Vissza

1. Wien und Niederösterreich, 1. Abtheilung: Wien (1886.)
2. Übersichtsband, 1. Abtheilung: Naturgeschichtlicher Theil (1887.)
3. Übersichtsband, 2. Abtheilung: Geschichtlicher Theil (1887.)
4. Wien und Niederösterreich, 2. Abtheilung: Niederösterreich (1888.)
5. Ungarn, Band 1. (1888.)
6. Oberösterreich und Salzburg (1889.)
7. Steiermark (1890.)
8. Kärnten und Krain (1891.)
9. Ungarn, Band 2. (1891.)
10. Das Küstenland (Görz, Gradiska, Triest und Istrien)(1891.)
11. Dalmatien (1892.)
12. Ungarn, Band 3. (1893.)
13. Tirol und Vorarlberg (1893.)
14. Böhmen, (Abtheilung 1.) (1894.)
15. Böhmen, (2. Abtheilung) (1896.)
16. Ungarn, Band 4. (1896.)
17. Mähren und Schlesien (1897.)
18. Ungarn, Band 5. (1. Abtheilung) (1898.)
19. Galicien (1898.)
20. Bukowina (1899.)
21. Ungarn, Band 5. (2. Abtheilung) (1900.)
22. Bosnien und Hercegowina (1901.)
23. Ungarn, (Band 6.) (1902.)
24. Croatien und Slavonien (1902.)

076

Kikiáltási ár:
500.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
520.000 Ft Licitek száma: 3