Első kiadás. A magyar állam élete. (A magyar állam-élet monográfiája.) Szerkeszti: Karczag Vilmos.
Címlapképen Hoffmann Géza Horthy Miklós kormányzót ábrázoló festményének reprodukciójával, valamint fekete-fehér, szövegközti rajzokkal és fekete-fehér, oldalszámozáson belüli, egész oldalas fotókkal és reprodukciókkal gazdagon illusztrált kötet tartalom- és képjegyzékkel, valamint kötetvégi életrajzgyűjteménnyel. Nyomtatta a Révai Irodalmi Intézet Nyomdája Budapesten. A könyvben lévő fejlécek Tábor János iparművész-grafikus munkái.
Kiadói félbőr kötésben lévő példány aranyozott feliratos, aranyozott emblémával díszített címfedéllel, aranyozott feliratos, aranyozott díszítésű, sérült könyvgerinccel, hátlapon a kötészet feltüntetésével, új előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
"A magyar állam élete a címe annak a hatalmas ezeroldalas könyvnek, amely Karczag Vilmos szerkesztésében most jelent meg. A könyv a magyar élet széleskörű seregszemléje, amely a sablonos lexikális adatokon kívül aktuális problémákkal is foglalkozik, így felöleli a magyar parlamentarizmus, irodalom, képzőművészet, múzeumi élet, színművészet, újságírás, iskolai oktatás, közegészségügy és műszaki élet legújabb kérdéseit. Az egyes fejezeteket a tárgyak legkitűnőbb szakemberei, így dr. Balla Antal, dr. Kornis Gyula, Petrovics Elek és mások írták." (Pesti Hírlap, 1932/277. sz., 10.)
A magyar parlamentárizmus
Írta: Balla Antal dr. A magyar parlamentárizmus eredete 7
A magyar tudománypolitika
Írta: Kornis Gyula dr. A magyar művelődésügy 27
Magyar irodalom
A mai magyar irodalom. Összeállította: Zánkay György 53
A magyar képzőművészeti élet
Írta: Lechner Jenő dr. A magyar építőművészet történetének vázlata. 71
Nemzeti művészet. Írta: Kunffy Lajos dr 77
Nemzeti vonások a magyar építőművészetben. Írta: Bierbauer Virgil dr. ing. 94
magyar festők és szobrászok. Írta: Felvinczi Takács Zoltán dr 105
Az új magyar művészet. Írta: Rózsa Miklós 128
Hogyan fest László Fülöp? Írta: Makoldy József 140
A magyar iparművészet multja és jelene. Írta: Csányi Károly 143
Magyar népművészet. Írta: Viski Károly dr 155
Múzeumok és levéltárak
A Magyar Nemzeti Múzeum 171
A Szépművészeti Múzeum. Írta: Petrovics Elek 173
Az Orsz. Magyar Iparművészeti Múzeum. Írta: Végh Gyula 178
Magyar múzeum a Kelet művészetének. Írta: Felvinczi Takács Zoltán dr. 180
Az Országos Levéltár 185
Színművészet
Magyar színművészet ma. Írta: Balassa Imre 189
Az ujságírás Magyarországon
Ujságírás és ujságírók a mai Magyarországon. Írta: Zánkay György 197
Az iskolai oktatás- és nevelésügy
Iskolai oktatásügy. Írta: Kornis Gyula dr. 205
Közegészségügy
Magyarország egészségügye. Írta: Scholtz Kornél dr. 223
A tuberkulózis elleni küzdelem Magyarországon 236
A magyar műszaki élet és problémái
Magyarország energiagazdasága. Írta: Haidegger Ernő 247
Mit rejtenek Alföldünk mélységei? Írta: Ujj Gyula 259
Hőenergiabányászat és lehetőségei. Írta: Pávai Vajna Ferenc dr. 265
Az épületszerkezetek multja, jelene, jövője. Írta: Enyedi Béla dr. 274
Budapest mint fürdőváros
Budapest gyógyfürdői és gyógyforrásai. Írta: Tausz Béla dr. 289
Sport
A magyar sportélet 303
Életrajzok a magyar életből 307