Eger, 1897, Heves vármegye közönsége (Érseki Líceum Könyvnyomdája, Eger), LXV p. + [3] p. + 1825 p., ill. + 1 mell. (hasonmás) (összesített oldalszám)
Első kiadás. Heves Vármegye Története. I-IV. (egységes külön kötetekben). Írta: Balázsy Ferencz és Szederkényi Nándor.
I. kötet: 1526-ig. Írta: Balázsy Ferencz. Szederkényi Nándor előszavával, részletes tartalomjegyzékkel, illetve név- és tárgymutatóval kiegészített kötet. Eger, 1897, XI p. + [1] p. + 331 p.
II. kötet: A mohácsi vésztől Egervára elestéig 1526-1596. Írta: Szederkényi Nándor, Egerváros országgyűlési képviselője. Néhány szövegközti, fekete-fehér képpel és egy kihajtható hasonmással illusztrált, valamint szerzői előszóval, részletes tartalomjegyzékkel, a sajtóhibák jegyzékével, illetve név- és tárgymutatóval kiegészített kötet. Eger, 1890, XVI p. + 504 p., ill. + 1 mell. (hasonmás)
III. kötet: Egervára elestétől visszavételéig 1596-1687. Írta: Szederkényi Nándor, Egerváros országgyűlési képviselője. Néhány szövegközti, fekete-fehér képpel illusztrált, valamint szerzői előszóval, részletes tartalomjegyzékkel, a sajtóhibák jegyzékével, illetve név- és tárgymutatóval kiegészített kötet. Eger, 1891, XIX p. + [1] p. + 483 p., ill.
IV. kötet: Egervára visszavételétől, 1687-től 1867-ig. Írta: Szederkényi Nándor, Egerváros országgyűlési képviselője. Néhány szövegközti, fekete-fehér képpel illusztrált, valamint szerzői előszóval, részletes tartalomjegyzékkel, a sajtóhibák jegyzékével, illetve név- és tárgymutatóval kiegészített kötet. A címfedél belső oldalán tollal írt tulajdonosi bejegyzés látható, valamint a címfedél szélén apróbb sérülések találhatóak. Eger, 1893, XIX p. + [1] p. + 507 p., ill.
Korabeli félvászon kötésben lévő kötetek feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, színes, levélmintás előzéklapokkal, néhány oldalon ceruzás jelöléssel, aláhúzással és bejegyzéssel, mintázott lapélekkel, szép, hiánytalan állapotban.
Az egyik szerző, Szederkényi Nándor (Eger, 1838. április 23. – Budapest, 1916. április 24.) újságíró, helytörténész, országgyűlési képviselő, főispán. A "Mátra" c. politikai lap alapítója és szerkesztője, majd Heves vármegye jegyzője volt. 1873-ban a dunapataji kerület megválasztotta képviselőnek. Ezt követően átvette a pártja közlönyének a Magyar Ujságnak a szerkesztését. 1878 és 1896 között, illetve 1901 és 1906 között Eger függetlenségi párti képviselőjeként tevékenykedett. Később megválasztották Heves vármegye főispánjának. Írásait a "Pesti Napló", a "Hon" és az "Egyetértés" c. korabeli lapok közölték.
Heves vármegye 1886. jul. 28-án tartott közgyülésében elhatározta, hogy hazánk ezredéves ünnepének emlékére, saját történetét iratja meg. A megirással immár boldogult Balázsy Ferencz maklári esperes-plebános, az akadémiának levelező tagja és alólirott bizattuk meg, akképen, hogy emlitett Balázsy Ferencz vármegyénknek a mohácsi vészig,alólirott a mohácsi vésztől 1867-ig terjedő időszakot irjuk meg.
Alólirott a reám bizott időszak megirásával előhaladván, azt három részre osztottam, s mindeniket egy-egy kötetben, s igy az egészet három kötetben bocsátottam a közönség rendelkezésére.