Molnár Ferenc: A vörös malom (Ráskai Ferencnek dedikált példány)

Színjáték két részben, 26 képben

Molnár Ferenc
Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Budapest) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 214 oldal
Méret: 14 cm x 10 cm
2024-02-25 20:00

Budapest, 1923, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Franklin-Társulat Nyomdája), 214 p. + [2] p., ill.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. A vörös malom. Színjáték két részben, 26 képben. Írta: Molnár Ferenc.
A címlapon a szerző, Molnár Ferenc tollal írt, névre szóló dedikációja olvasható: "Ráskai Ferencnek sok szeretettel. 1923. Molnár Ferenc".
A dedikáció címzettje, Ráskai Ferenc (Komárom, 1880. november 23. – Budapest, 1942. október 29.) író, újságíró, színpadi szerző. Kezdetben a Magyar Közélet című hetilap segédszerkesztője, utána a Pesti Hírlap munkatársa, majd színházi rovatvezetője volt. 1904-től a Magyar Mesemondó c. képes gyermeklap szerkesztőjeként dolgozott. Számos színművet írt.
Szövegközti, egy színnel színezett rajzzal illusztrált, valamint a szerző színműveinek és műveinek jegyzékével kiegészített kötet. Nyomtatta a Franklin-Társulat Nyomdája.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, mintázott címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, néhány foltos, megerősített lappal, színezett felső lapélekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Molnár Ferenc (született Neumann) Budapest, 1878. január 12.– New York, 1952. április 1.) író, újságíró. A magyar polgári dráma virágkorában alkotott, legnagyobb hazai vetélytársa Herczeg Ferenc volt. Külföldön Molnár olyan sikereket aratott, amelyről magyar író álmodni sem mert. Senkit sem utánzott, a kezdetektől birtokában van a színpadi hatáskeltésnek. Nagyon jó szemű író, gyönyörűségét a formai tökély, a cselekmény biztonságos gördülékenysége adja. Képes volt egy semmitmondó anekdotából is mindvégig lebilincselő három felvonásost kreálni. A módos polgár mulattatójaként bírálta az úri világot, a polgári fejlődésben elmaradt Magyarországon. Ugyanakkor érzékenyen ábrázolta a pesti kisemberek életét.

Részlet a könyvből: ELSŐ RÉSZ. A pokolban. A szín háttere: sima fekete függöny. Vérvörös szőnyeg a földön. Ugyanilyen szőnyeggel bevont lépcső vezet le a színpad egész szélességében a zenekarba.... Tovább

Részlet a könyvből: ELSŐ RÉSZ. A pokolban. A szín háttere: sima fekete függöny. Vérvörös szőnyeg a földön. Ugyanilyen szőnyeggel bevont lépcső vezet le a színpad egész szélességében a zenekarba. A zenekarban karosszékek, szemben a színpaddal. A színpadon oldalt földgömb, állványon. Kis ideig üres a színpad. Malacoda ördög nagy amerikai pápaszemmel, vörös zubbonyban, balról besiet, a középig jön. Drótnélküli telefonkészüléket hoz, ezt szájához és füléhez illeszti. Halló! Igen. - Itt a pokol mélységes feneke. Igen, kérem. A Magister kísérleti telepe beszél. Én vagyok, Malacoda adjunktus. Tudomásul veszem és a Magisternek azonnal jelenteni fogom. Értettem, kérem. Igen. őfelsége, az udvar és a magas kormány elindult és néhány perc múlva programm szerint ideérkezik. Köszönöm. Balról besiet a Magister. Mérnök, feltaláló a pokolban. Talpig vörösben. Vissza
144

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
85.000 Ft Licitek száma: 37