Paris, [1923-1924], Libraire Larousse, 322 p. + [27] t., ill.; 348 p. + [27] t., ill.
Histoire de la littérature francaise illustrée I-II. [A francia irodalom képes története I-II.] (egységes külön kötetekben) Szerkesztette: Joseph Bédier és Paul Hazard.
I. Tome premier. Paris, [1923], Larousse, 322 p. + [27] t., ill. 23 fekete-fehér és 4 színes képtáblával, továbbá fekete-fehér, szövegközti képekkel gazdagon illusztrált kötet.
II. Tome second. Paris, [1924], Larousse, 348 p. + [27] t., ill. 23 fekete-fehér és 4 színes képtáblával, továbbá fekete-fehér, szövegközti képekkel gazdagon illusztrált kötet.
Kétkötetes francia nyelvű irodalomtörténeti díszmű kötetenkénti tartalomjegyzékkel, a második kötet végén betűrendes mutatóval.
Kiadói félbőr díszkötésben lévő példányok aranyozott feliratos, dombornyomott mintával gazdagon díszített címfedéllel, aranyozott feliratos, vaknyomással díszített könyvgerinccel – az első kötet gerincének alsó és a második kötet gerincének felső részén kisebb sérüléssel –, a Larousse kiadóvállalat nagy méretű emblémájával díszített hátlappal, színes, mintás kiadói előzéklapokkal, színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A páratlan szépségű, fényképekkel és reprodukciókkal gazdagon illusztrált, klasszikus francia irodalomtörténeti munka a középkortól a XX. század elejéig tekinti át a francia irodalom és kultúra történetét. A könyveket Joseph Bédier (1864-1938) író és medievista, valamint Paul Hazard (1878-1944) irodalom- és eszmetörténész szerkesztették. A Histoire de la littérature francaise illustrée a XX. század eleji francia irodalomtörténet-írás egyik legjelentősebb vállalása volt.