Fekete Pál és Fehér Pál operaénekesek és egy ismertlen személy fekete-fehér, dedikált fényképei, 3 db (8,5x13,8 cm; 8x11 cm; 8,5x13,7 cm)
Fekete Pál és Fehér Pál operaénekesek és egy ismeretlen személy fekete-fehér fényképei (3 db).
Három fekete-fehér fotó egy 33x18,5 cm nagyságú, csonka kartonlapra ragasztva:
1./ Fekete Pál operaénekes fekete-fehér fényképe.
A fénykép alsó felén Fekete Pál tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Drága Sándor dr. Úr! Ez a bosszúm azért a sok szivességért és szeretetért melyben Ön részesitett. Igaz tisztelettel és sok szeretettel Fekete Pál Bpest 929 ápr. 10."
A fénykép mérete: 8,5x13,8 cm.
2./ Fehér Pál operaénekes fekete-fehér fényképe.
A fénykép alsó felén Fehér Pál tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Kedves Dr Sándor titkár úrnak szíves megemlékezésül Fehér Pál Berlin, 1929. IX. 25."
A fénykép mérete: 8,5x13,7 cm.
3./ Ismeretlen férfi fekete-fehér fotóportréja.
A fénykép mérete: 8x11 cm.
A dedikációk címzettje: dr. Sándor Zoltán ügyvéd, 1922-től a Budapesti Színészek Szövetségének titkára, 1926-os indulásától a Színészujság szerkesztője, a korszak budapesti színésztársadalmának közismert és köztiszteletben álló támogatója.
Fekete-fehér, az egyik portré (Fekete Pál) szélén kis mértékben sérült fényképek, sérült, hiányos rétegelt kartonlemezre ragasztva, jó állapotú fakeretben.
A fotókat dedikálták:
Fekete Pál (Budapest, 1900. november 4. – Budapest, 1959. január 3.) operaénekes, színész, a magyar operajátszás történetének egyik legkiválóbb karakter- és buffótenorja. Játszott többek közt a Belvárosi Színházban, a Fővárosi Operettszínházban és a Magyar Királyi Operaházban (1945 után: Magyar Állami Operaház). A két világháború közötti időszakban népszerű slágerénekes volt, közel tucatnyi filmben is szerepelt.
Fehér Pál (Budapest, 1900. augusztus 4. – Budapest, 1959. február 7.) operaénekes, Magyarország Érdemes Művésze. Pályája az 1920-as években a Budai Színkörben és Városi Színházban indult. 1927-ben Milánóban énekelt és képezte tovább magát. Tehetségére nemzetközi szinten is felfigyeltek, Bruno Walter német karmester Budapesten meghallgatta, majd beajánlotta az Otto Klemperer vezetése alatt álló berlini Krolloperhez. 1928 és 1933 között a berlini operában énekelt. 1936-37-ben Zürichben, majd 1938-tól újra Budapesten lépett fel. 1946-tól a Magyar Állami Operaház énekese volt.