Delly Ferenc színész fekete-fehér fényképe (dedikált példány)

Delly Ferenc
, Papír , 1 oldal
Méret: 31 cm x 25 cm
2023-10-22 20:00

Delly Ferenc színész fekete-fehér, dedikált fényképe, 16,5x23 cm

Delly Ferenc színész fekete-fehér fényképe.

A fénykép alatt Delly Ferenc tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Dr. Sándor Zoltánnak baráti szeretettel B. P. Delly Ferenc 1931. dec. 31."
A dedikáció címzettje: dr. Sándor Zoltán ügyvéd, 1922-től a Budapesti Színészek Szövetségének titkára, 1926-os indulásától a Színészujság szerkesztője, a korszak budapesti színésztársadalmának közismert és köztiszteletben álló támogatója.

A kép Funk Pál (művésznevén: Angelo) budapesti műtermében készült.
A fénykép pontos mérete: 16,5x23 cm.
A kép mérete kartonlappal: 24,8x30,4 cm.
Fekete-fehér, a bal felső sarkán sérült, jobb alsó sarkában az Angelo Photos emblémájával ellátott, paszpartuzott fénykép, jó állapotú fakeretben.

A fotót dedikálta: Delly Ferenc (Szeged, 1903. október 3. – Kolozsvár, 1960. február 3.) színész, rendező, színigazgató, a romániai magyar színjátszás kiemelkedő alakja. Pályáját kardalosként és táncoskomikusként kezdte, majd Bárdos Artúr meghívására 1926-ban lett a budapesti Belvárosi Színház társulatának tagja. Később a Fővárosi Operettszínházban és az Andrássy úti Színházban is fellépett. 1945-ben Nagyváradra került. 1946-ban megalapította a marosvásárhelyi Székely Színházat, nem sokkal később pedig a kolozsvári Magyar Művészeti Intézetben kezdett tanítani. 1953-tól 1956-ig a kolozsvári Állami Magyar Színház főrendezője volt. Az 1930/40-es években több filmben is szerepelt.
033

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
2.700 Ft Licitek száma: 0