Mikszáth Kálmán: A jó palócok (védődobozos példány) (Borítóterv: Roskovics Ignác)

Tizenöt apró történet

Mikszáth Kálmán
Bihari Sándor
Karlovszky Bertalan
Margittay Tihamér
Neogrády Antal
Roskovics Ignác
Vágó Pál
Légrády Testvérek (Budapest)
Kiadói egészbőr díszkötés , 96 oldal
Sorozatcím: Legjobb könyvek
Méret: 18 cm x 12 cm
2023-09-24 20:20

Budapest, é. n., Légrády Testvérek (Légrády Testvérek Műintézete, Bp.), [8] p. + 96 p. + [15] t.: ill.

A jó palócok. Tizenöt apró történet. Írta: Mikszáth Kálmán.
Negyedik kiadás. Bihari Sándor, Karlovszky Bertalan, Margittay Tihamér, Neogrády Antal, Roskovics Ignác és Vágó Pál hártyapapírral védett, színnyomatú aquarell-képeivel és fekete-fehér iniciálékkal és könyvdíszekkel illusztrált, valamint "Néhány szó a negyedik kiadáshoz" c. bevezetéssel és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta a Légrády Testvérek Műintézete, Budapesten.
Kiadói egészbőr díszkötésben lévő példány feliratos, színes illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozatlan, illusztrált könygerinccel, színes, virágmintás, kiadói előzéklapokkal, az illusztrált hátlapon a nyomda feltüntetésével, hiánytalan, jó állapotban, feliratozott, dombornyomott díszítéssel gazdagon illusztrált, kopott, sérült, kiadói védődobozban.
A szerző, Mikszáth Kálmán (Szklabonya, 1847. január 16. – Budapest, 1910. május 28.) író, újságíró, szerkesztő, országgyűlési képviselő, a Magyar Tudományos Akadémia, a Kisfaludy Társaság és a Petőfi Társaság tagja, a Budapesti Egyetem tiszteletbeli bölcsészdoktora. Nehezen induló írói pályáját újságírói tevékenysége és az ebből származó népszerűsége segítette. Többek közt dolgozott a Szegedi Naplónál, az Ország-Világnál és a Pesti Hírlapnál is. Karcolatai, szellemes cikkei révén az 1880-as évekre már az egyik legnépszerűbb hazai szerzővé vált Jókai Mór mellett. 1896-ban a Budapesti Újságírók Egyesületének elnökévé választották. Önálló kötetei az 1870-es évektől jelentek meg.

Részlet: A néhai bárány Az napról kezdem, mikor a felhők elé harangoztak Bodokon. Szegény Csuri Jóskának egész hólyagos lett a tenyere, mig elkergette a határból istennek fekete harangját, melyet... Tovább

Részlet: A néhai bárány Az napról kezdem, mikor a felhők elé harangoztak Bodokon. Szegény Csuri Jóskának egész hólyagos lett a tenyere, mig elkergette a határból istennek fekete harangját, melyet a villámok keskeny pántlikával hiába igyekeztek beszegni pirosnak. Minden érezte az isten közeledő látogatását, a libák felriadtak éji fekhelyeiken és felrepülve gágogtak, a fák recsegve hajladoztak, a szél összesöpörte az utak porát s haragosan csapkodta fölfelé. Vissza

A néhai bárány 1
Bede Anna tartozása 7
Péri lányok szép hajáról 13
A kis csizmák 19
Timár Zsófi özvegysége 25
Az a pogány Filesik 31
A bágyi csoda 39
Szücs Páli szerencséje 45
Galandáné asszonyom 51
A gózeni Szűz Mária 59
Két major regénye 65
A "királyné szoknyája" 71
Szegény Gélyi János lovai 79
A gyerekek 85
Hova lett Gál Magda? 91
Boriték Vissza
269

Kikiáltási ár:
50.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
102.000 Ft Licitek száma: 11